Doradztwo unijne – czyli jak szybko i prawidłowo wypełnić wnioski o dofinansowanie unijne

Fundusze z Unii Europejskiej są dla wielu młodych przedsiębiorców, którzy chcieliby rozwinąć własną firmę lub dopiero ją założyć, bardzo cennym sposobem na pierwsze wydatki. Zamiast zaciągania kredytu i spłacania go potem przez lata, wystarczy poświęcić trochę czasu, by znaleźć odpowiedni program wsparcia unijnego, wypełnić wniosek i starać się o pieniądze.

Jak wypełniać wnioski unijne i gdzie szukać pomocy?

Na etapie poszukiwania programu pomocowego z UE oraz wypełniania wniosku wielu ludzi natrafia na sporo przeszkód formalnych. Niestety słownictwo związane z projektami unijnymi i wnioskami jest często na tyle skomplikowane, że osoby bez wykształcenia mogą z tym mieć duże wyzwanie. Jeśli tak jest, zamiast od razu poddawać się i rezygnować z dofinansowania warto sięgnąć po pomoc, jakiej może udzielić specjalne doradztwo unijne. Firmy zajmujące się takim doradztwem wspierają Polaków w wyszukiwaniu programów, w ramach których mogą oni uzyskać środki na swoje cele oraz pomagają w uzupełnianiu wniosków, aneksów i kompletowaniu załączników wymaganych do starania się o fundusze.

Dobrze wypełnione wnioski o dofinansowanie unijne składane są w odpowiednich instytucjach, a następnie oczekują na ich akceptacje przez wyznaczone do tego komisje. Warto tutaj pamiętać, że terminy składania wniosków o fundusze w ramach konkretnych projektów są ściśle określone, a pierwsze błędne wypełnienie wniosku może sprawić, że zostanie on odrzucony np. z powodów formalnych i nie będzie już czasu na jego powtórne doniesienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *