Dźwig samochodowy – w jakich branżach się przydaje?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do czego służy?

Żurawie samochodowe są wykorzystywane do podnoszenia ciężkich ładunków w różnych gałęziach przemysłu.

Żurawie samochodowe to rodzaj dźwigu, który jest zamontowany na podwoziu samochodu ciężarowego i może być używany do podnoszenia ciężkich ładunków. Żurawie te są zazwyczaj używane do podnoszenia bardzo ciężkich materiałów z jednego miejsca na drugie. Są one również nazywane żurawiami montowanymi na ciężarówkach.

Różne rozmiary i typy

Żurawie samochodowe są dostępne w wielu różnych rozmiarach i typach w zależności od ich wykorzystania i zastosowania. Duże z nich są najczęściej używane w przemyśle mineralnym, podczas gdy małe są używane na placach budowy i w magazynach.

Istnieje kilka branż, w których tego typu żurawie są używane do podnoszenia ciężkich materiałów. Niektóre z tych branż obejmują:

Przemysł budowlany 

Żurawie samochodowe są szeroko stosowane w przemyśle budowlanym, ponieważ pomagają w podnoszeniu materiałów budowlanych i innych urządzeń na najwyższe piętra budynków. Zastosowanie tych żurawi zmniejsza ryzyko wypadków podczas prac budowlanych, jak również zwiększa wydajność podczas procesu budowy.

Przemysł górniczy 

Firmy górnicze używają żurawi samochodowych do transportu rudy z głębokich szybów kopalnianych do zakładów przetwórczych znajdujących się na powierzchni. Wózki te pomagają zminimalizować przestoje podczas transportu i zapewniają, że na żadnym etapie podczas transportu nie ma zakłóceń w produkcji.

Jeśli poszukujesz takich usług, to usługi dźwigowe Poznań, jest miastem, w którym znajdziesz wiele firm z tej branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakich typów wózków używa się powszechnie w magazynach i w dziedzinie transportu?
Jakich typów wózków używa się powszechnie w magazynach i w dziedzinie transportu?
Skuteczne magazynowanie towarów nabiera obecnie szczególnego znaczenia przez rosnący popyt na różnego rodzaju dobra. Powstaje coraz więcej magazynów, które wymagają […]
Podstawowe akcesoria szpiegowskie
Podstawowe akcesoria szpiegowskie
W naszym kraju z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się korzystanie z usług profesjonalnych biur detektywistycznych. Zatrudnione tam […]
Kuchnia – jak zadbać o jej wystrój, aby wykorzystać każdy fragment dostępnej przestrzeni?
Kuchnia – jak zadbać o jej wystrój, aby wykorzystać każdy fragment dostępnej przestrzeni?
Kuchnia to pomieszczenie, w którym zawsze dużo się dzieje. Codziennie przygotowujemy w niej posiłki, w małych mieszkaniach pełni funkcję spiżarni […]