Dźwig samochodowy – w jakich branżach się przydaje?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do czego służy?

Żurawie samochodowe są wykorzystywane do podnoszenia ciężkich ładunków w różnych gałęziach przemysłu.

Żurawie samochodowe to rodzaj dźwigu, który jest zamontowany na podwoziu samochodu ciężarowego i może być używany do podnoszenia ciężkich ładunków. Żurawie te są zazwyczaj używane do podnoszenia bardzo ciężkich materiałów z jednego miejsca na drugie. Są one również nazywane żurawiami montowanymi na ciężarówkach.

Różne rozmiary i typy

Żurawie samochodowe są dostępne w wielu różnych rozmiarach i typach w zależności od ich wykorzystania i zastosowania. Duże z nich są najczęściej używane w przemyśle mineralnym, podczas gdy małe są używane na placach budowy i w magazynach.

Istnieje kilka branż, w których tego typu żurawie są używane do podnoszenia ciężkich materiałów. Niektóre z tych branż obejmują:

Przemysł budowlany 

Żurawie samochodowe są szeroko stosowane w przemyśle budowlanym, ponieważ pomagają w podnoszeniu materiałów budowlanych i innych urządzeń na najwyższe piętra budynków. Zastosowanie tych żurawi zmniejsza ryzyko wypadków podczas prac budowlanych, jak również zwiększa wydajność podczas procesu budowy.

Przemysł górniczy 

Firmy górnicze używają żurawi samochodowych do transportu rudy z głębokich szybów kopalnianych do zakładów przetwórczych znajdujących się na powierzchni. Wózki te pomagają zminimalizować przestoje podczas transportu i zapewniają, że na żadnym etapie podczas transportu nie ma zakłóceń w produkcji.

Jeśli poszukujesz takich usług, to usługi dźwigowe Poznań, jest miastem, w którym znajdziesz wiele firm z tej branży.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak przygotować idealne sajgonki?
Jak przygotować idealne sajgonki?
Sajgonki to danie, które zna każdy miłośnik kuchni azjatyckiej. Zawinięte w papier ryżowy i smażone na głębokim oleju są idealnie […]
Do czego służą księgi wieczyste?
Do czego służą księgi wieczyste?
Księgi wieczyste najogólniej rzecz ujmując to narzędzia, którymi warto się zainteresować, planując dokonywanie czynności związanych z obrotem nieruchomościami. Dotyczy to […]
Wpływ kompresora na obroty silnika
Wpływ kompresora na obroty silnika
Zawieszenie pneumatyczne działa dzięki sprężonemu powietrzu. Jego nabiciem zajmuje się sprężarka, która napędzana jest silnikiem elektrycznym lub bezpośrednio przez silnik. […]