Gry komputerowe – jaki sprzęt wybrać?

Przygotowaliśmy poradnik, który rozwieje wątpliwości wielu graczy komputerowych, co do doboru sprzętu potrzebnego do grania. Będziemy mówić tutaj nie tylko o samych podstawach sprzętowych, typu procesory i karty graficzne, ale także o akcesoriach, takich jak myszki dla graczy. Zapraszamy do lektury.

Zacznijmy jednak od podstaw. Musimy najpierw stworzyć sobie odpowiednią bazę, czyli komputer dysponujący wystarczającą wydajnością, aby uruchomić najnowsze tytuły. Warto również tak dobierać sprzęt, by dawał on szansę na łatwą rozbudowę w przyszłości. Najlepiej w grach sprawują się procesory posiadające dużą ilość rdzeni. Dzisiaj na rynku procesorów standardem są już praktycznie jednostki o czterech rdzeniach. Procesor powinien także posiadać wystarczająco dużą szybkość, wyrażoną w gigahercach. Najlepiej by przekraczał 4 GHz.

Zadbajmy także o ilość pamięci operacyjnej RAM. Tutaj panuje zasada im więcej tym lepiej, ale zwróćmy uwagę również na szybkość samych kości. Ta przekracza dziś nawet 2 GHz i powinniśmy takich właśnie produktów szukać. Jeśli chodzi o ilość, to nie ma górnego limitu. Jeśli stać nas na wyposażenie komputera nawet w 32 GB RAM, to nie wahajmy się tego zrobić.

Wydaje się, że w komputerze dla gracza najważniejsza jest karta graficzna. Powinna ona posiadać dużo własnej pamięci wideo, której w dzisiejszych kartach może być nawet ponad 2 GB. Przy takiej ilości spokojnie uruchomimy wszystkie obecnie produkowane gry. Zwróćmy też uwagę na szybkość procesora graficznego, a także ilość jednostek cieniujących, tak zwanych pixel shaderów.

Nie bez znaczenia dla gracza jest także dobór odpowiedniego kontrolera. Większość gier można obsługiwać za pomocą myszki, dlatego warto wybrać sobie taką, która jest wykonana z dobrej jakości materiałów, jest precyzyjna i szybka, lekka oraz wyprodukowana z przeznaczeniem dla graczy. Takie produkowane są na przykład przez firmę Razer. Na myszce nie ma co oszczędzać, ponieważ od kontrolera zależy bardzo wiele jeśli chodzi o komfort i przyjemność z wirtualnej rozrywki. Do tego potrzebne są także odpowiednie słuchawki. Według opinii większości graczy, największym uznaniem cieszą się słuchawki douszne, ponieważ potrafią najlepiej oddać to, co dzieje się w świecie rozgrywki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 4 =