Jak dowiedzieć się, ile kosztuje twoja nieruchomość

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W sytuacji, kiedy jesteśmy właścicielami nieruchomości, ważna powinna być dla nas wiedza na temat jej faktycznej wartości. Dynamika zmian cen nieruchomości jest w ostatnich latach jest tak duża, że lokal czy grunt nabyty nawet w niedalekiej przeszłości – dzisiaj ma już inną wartość, przeważnie sporo wyższą. Jaskrawym przykładem ekspansywności cenowej na przestrzeni ostatnich lat jest stolica.

Nierzadko zdarza się, że wartość jakiejś nieruchomości wzrosła tam nawet kilkukrotnie. Wszystko za sprawą wzrostu atrakcyjności danej lokalizacji, rozbudowy infrastruktury towarzyszącej, perspektyw.

Dlaczego bieżąca wycena nieruchomości jest taka istotna?

Aktualna wycena nieruchomości jest podstawą dla podjęcia wielu istotnych działań. W sprawie wyceny warto udać się do dobrego rzeczoznawcy, którego znajdziemy za pośrednictwem m. in. profesjonalnego biura nieruchomości. Jeśli chodzi o wspomnianą stolicę, to z pewnością odpowiednim partnerem w tym względzie jest biuro nieruchomości Premium w Warszawie. Fachowość, renoma i doświadczenie w funkcjonowaniu na rynku nieruchomości – to główne zalety tej firmy.

Jeśli staramy się o kredyt hipoteczny z przeznaczeniem na dowolną inwestycję, to najlepiej jest przedstawić w banku własną wycenę majątku, który ma stać się zabezpieczeniem transakcji kredytowej.

Zwykle instytucje finansowe współpracują z wybranymi przez siebie rzeczoznawcami, którzy stosują dolne widełki cenowe – po to, aby obniżyć naszą zdolność kredytową i w konsekwencji żądać dodatkowych zabezpieczeń bądź podwyższenia wkładu własnego.

Drugim przykładem może być sytuacja, gdy zamierzamy ubezpieczyć naszą nieruchomość. Pamiętajmy, że tylko prawidłowa wycena odzwierciedlająca wartość domu, mieszkania czy gruntu przedłożona przed zawarciem stosownej polisy, pomoże nam w razie szkody – na wywalczenie odpowiedniej wypłaty z towarzystwa ubezpieczeniowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
4 praktyczne ozdoby jadalni
4 praktyczne ozdoby jadalni
Zróżnicowany asortyment dostępny w sklepach z wyposażeniem wnętrz pozwala na projektowanie niepowtarzalnych aranżacji. Każde pomieszczenie można urządzić zgodnie z indywidualnymi […]
Czy możesz zbierać deszczówkę w domu?
Czy możesz zbierać deszczówkę w domu?
Zbieranie wody deszczowej to proces gromadzenia i przechowywania wody deszczowej w celu wykorzystania jej w ogrodzie, do pojenia zwierząt, a […]
Jak stworzyć piękną aranżację sypialni?
Jak stworzyć piękną aranżację sypialni?
Do wyposażenia sypialni można włączyć takie elementy, dzięki którym przestrzeń zyska na klimatycznym charakterze. Wybór jest naprawdę ogromny – producenci […]