Jak dowiedzieć się, ile kosztuje twoja nieruchomość

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W sytuacji, kiedy jesteśmy właścicielami nieruchomości, ważna powinna być dla nas wiedza na temat jej faktycznej wartości. Dynamika zmian cen nieruchomości jest w ostatnich latach jest tak duża, że lokal czy grunt nabyty nawet w niedalekiej przeszłości – dzisiaj ma już inną wartość, przeważnie sporo wyższą. Jaskrawym przykładem ekspansywności cenowej na przestrzeni ostatnich lat jest stolica.

Nierzadko zdarza się, że wartość jakiejś nieruchomości wzrosła tam nawet kilkukrotnie. Wszystko za sprawą wzrostu atrakcyjności danej lokalizacji, rozbudowy infrastruktury towarzyszącej, perspektyw.

Dlaczego bieżąca wycena nieruchomości jest taka istotna?

Aktualna wycena nieruchomości jest podstawą dla podjęcia wielu istotnych działań. W sprawie wyceny warto udać się do dobrego rzeczoznawcy, którego znajdziemy za pośrednictwem m. in. profesjonalnego biura nieruchomości. Jeśli chodzi o wspomnianą stolicę, to z pewnością odpowiednim partnerem w tym względzie jest biuro nieruchomości Premium w Warszawie. Fachowość, renoma i doświadczenie w funkcjonowaniu na rynku nieruchomości – to główne zalety tej firmy.

Jeśli staramy się o kredyt hipoteczny z przeznaczeniem na dowolną inwestycję, to najlepiej jest przedstawić w banku własną wycenę majątku, który ma stać się zabezpieczeniem transakcji kredytowej.

Zwykle instytucje finansowe współpracują z wybranymi przez siebie rzeczoznawcami, którzy stosują dolne widełki cenowe – po to, aby obniżyć naszą zdolność kredytową i w konsekwencji żądać dodatkowych zabezpieczeń bądź podwyższenia wkładu własnego.

Drugim przykładem może być sytuacja, gdy zamierzamy ubezpieczyć naszą nieruchomość. Pamiętajmy, że tylko prawidłowa wycena odzwierciedlająca wartość domu, mieszkania czy gruntu przedłożona przed zawarciem stosownej polisy, pomoże nam w razie szkody – na wywalczenie odpowiedniej wypłaty z towarzystwa ubezpieczeniowego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?
Dlaczego warto skorzystać z usług biura rachunkowego?
Za skorzystaniem z usług biura rachunkowego przemawia wiele atutów. Podpowiadamy, jak wiele mogą zyskać przedsiębiorcy. Dowiedz się więcej, a prowadzenie […]
Audyt energetyczny przedsiębiorstwa – do czego jest nam potrzebny?
Audyt energetyczny przedsiębiorstwa – do czego jest nam potrzebny?
Audyt energetyczny przedsiębiorstwa to kompleksowa analiza wykorzystania energii przez Twoją firmę. Może on pomóc Ci dowiedzieć się, gdzie wydajesz pieniądze […]
Dlaczego nie należy uczyć się na pamięć tablicy optometrycznej?
Dlaczego nie należy uczyć się na pamięć tablicy optometrycznej?
Tablica optometryczna to charakterystyczny element wyposażenia gabinetów badających wzrok. Ułożone w rzędach litery o różnej wielkości są używane do tego, […]