Jak przebiega rekrutacja do przedszkola?

Wielu rodziców oddaje swoje dzieci do przedszkoli. Dzięki temu opiekunowie prawni mogą skupić się na swoich codziennych obowiązkach, takich jak na przykład praca, a dzieci mają z kolei możliwość przebywania z rówieśnikami oraz poznawania wielu przydatnych informacji i uczenia się ciekawych rzeczy. Należy jednak pamiętać, że chętnych jest dużo, a rekrutacja do przedszkola odbywa się wiele miesięcy przed faktycznym rozpoczęciem roku szkolnego.

Jeśli chodzi o placówki, takiej jak przedszkola Warszawa rekrutacja odbywa z dużym wyprzedzeniem. W przypadku złożenia podania po upłynięciu możliwego terminu traci się jakiekolwiek szanse na przyjęcie dziecka do placówki państwowej i pozostaną jedynie kosztowne opcje przedszkoli prywatnych. O miejsce w przedszkolu mogą wnioskować rodzice dzieci, które ukończyły 3, 4 lub 5 lat. 6-latki muszą przejść roczne przygotowanie przedszkolne i mogą rozpocząć naukę w pierwszej klasie szkoły podstawowej na wniosek rodziców.

O czym warto pamiętać?

Terminy rekrutacji zwykle rozpoczynają się w lutym, jednak dokładnych informacji należy szukać na stronach internetowych samorządów regionalnych. Jeśli zostały jakieś wolne miejsca to najczęściej w czerwcu przeprowadzana jest rekrutacja uzupełniająca. Jeśli interesuje nas przedszkole w Warszawie na Mokotowie lub w innych miejscach to konieczne jest spełnienie pewnych warunków. Najłatwiej mają rodzice, których dzieci już uczęszczają do danej placówki i chcą pozostać w niej na kolejny rok. W pozostałych przypadkach istotne jest złożenie stosownego podania oraz dostarczenie innych dokumentów, o które poprosi przedszkole.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × cztery =