Wykonanie wytrzymałego stropu i ścian to podstawa w procesie budowy domu czy innego budynku. Pierwszym krokiem w rozpoczęciu pracy powinien być wybór odpowiedniej odmiany stropu. Następnie następuje określenie ilości oraz rodzaju potrzebnych materiałów. Najistotniejszy będzie wybór pustaków brzegowych i belek stropowych oraz ustalenie rozstawienia podpór. Chcąc wzmocnić zbrojenie zaleca się wykorzystanie dodatkowych materiałów.
Optymalne rozwiązanie na solidną konstrukcję znaleźć można w siatce typu Rabitza. Po ułożeniu pustaków, przystąpić należy do ułożenia belek. W tym etapie, bardzo ważne jest, by pamiętać o dodatkowej podporze w miejscach, gdzie przebiegają ścianki działowe. Po utworzeniu żeber rozdzielczych, należy ułożyć zbrojenie wieńca, czyli żelbetonowych belek, po czym zaszalować ściany od zewnętrznej strony. Po wykonaniu powyższych zadań, zaleca się sprawdzenie czy konstrukcja jest solidna i trwała, a następnie przystąpić do betonowania. Przez kilka dni po zakończonej pracy, warto regularnie zwilżać wykonaną nawierzchnię.
Aby zachować trwałość wykonywanej podłogi warto wykorzystać elementy wyposażone w stal zbrojeniową. Przykładowo dzięki macie posadzkowej nie będzie problemu z utrzymaniem betonu we właściwym miejscu, co znacząco wpłynie na odporność na obciążenia. Można łatwo łączyć ją z innymi elementami i materiałami, przez co stosuje się ją w bardzo wielu przypadkach w niemalże każdej branży przemysłowej. Jej zaletą jest także lekkości i łatwość montażu.