Jak wypełnić przestrzeń w dużym salonie?

/
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Choć cześć z nas z pewnością uwielbia ogromne, niczym niezakłócone przestrzenie, to jednak większość osób chce w swoim domu czuć się jak najbardziej przytulnie. W związku z tym już na etapie projektowania mieszkania zastanawiamy się, w jaki sposób go wyposażyć, aby pozytywne odczucia towarzyszyły nam każdego dnia. Sprawy nie ułatwia to, jeśli jesteśmy właścicielami dużych przestrzeni, przykładowo w salonie. Choć mogłoby się wydawać, że jest to ogromna zaleta, to tak naprawdę wyposażanie takiego miejsca zdecydowanie nie jest prostym zadaniem. Dlaczego?

Po pierwsze, jeśli chcemy sprawić, aby to pomieszczenie było przytulne, wówczas musimy umieścić w nim wiele przedmiotów, aby optycznie zmniejszyć przestrzeń. Po drugie, stworzenie kompozycji z wielu elementów jest bardzo trudne, ponieważ łatwo tutaj o błąd, który sprawi, że cały salon będzie wyglądał po prostu tandetnie. W jaki sposób stworzyć modne i wyważone wnętrze? Jeśli tylko nie ograniczają nas fundusze, wówczas warto postawić na doświadczonego projektanta. Nie każdego jednak stać na taki wydatek. Na szczęście z pomocą przychodzi nam Internet i kolorowe katalogi, w których znajduje się mnóstwo inspiracji zgodnych z obecnymi trendami. Poświęcając wystarczająco dużo czasu, można znaleźć wiele ciekawych rozwiązań, a następnie zaimplementować je w swoim salonie. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Oto kilka wskazówek!

Duży salon – jakie meble wybrać?

Właściciele dużych salonów mogą pozwolić sobie na zakup ogromnych zestawów mebli, które nie pomieściłyby się na dużych przestrzeniach. Choć takie rozwiązanie z pewnością będzie wyglądać bardzo efektownie, nie należy zapominać zachowaniu umiaru i spójnej kompozycji. Z tego powodu warto zdecydować się na meble od jednego producenta. Takie rozwiązanie nie tylko pozwoli nam zapobiec sytuacji, w której żadna szafa nie będzie do siebie pasować, ale także możemy uzyskać większą zniżkę na zamówienie. Zakup w jedynym miejscu będzie więc nie tylko przyjemnością dla oka, ale także świetnym prezentem dla naszego portfela. O zasadzie umiaru i spójnej kompozycji należy także pamiętać podczas wyboru pozostałych, wielkich gabarytowo przedmiotów. Może nim być stolik kawowy, czy chociażby narożnik METRO.

Choć tego typu przedmioty często są elementem przełamania spokoju w całej kompozycji, to zazwyczaj nie powinny za bardzo odróżniać się kolorystycznie od pozostałych mebli. Naszą szaloną twórczość i wizję znacznie lepiej zostawić na etap końcowego dekorowania salonu. Bardzo dobrym pomysłem jest natomiast umieszczenie w salonie ogromnego fotela w ciekawym kolorze. Żółte czy czerwone modele królują na profilach społecznościowych influencerek i nic nie wskazuje na to, aby miały stamtąd zniknąć. Taki element to doskonały pomysł na przełamanie jednolitej barwy w salonie. Ponadto będzie on doskonałym miejscem do odpoczynku po ciężkim dniu w pracy, a także idealnym przedmiotem, w którym usiądzie nasz gość.

Dodatki do salonu – na co postawić, a z czego zrezygnować?

Przyjmuje się, że salon jest miejscem, w którym odpoczywamy oraz spotykamy się z rodziną i przyjaciółmi. Nawet jeśli jesteśmy posiadaczami dużych przestrzeni, to zdecydowanie nie warto umieszczać w nim zbyt wielu przedmiotów. Choć być może będzie kusiło nas postawienie rowerka treningowego koło dużej szafy, to zdecydowanie należy znaleźć mu inne miejsce w naszym domu. Dlaczego? Jeśli to pomieszczenie ma służyć do odpoczynku, wówczas niezbyt dobrym pomysłem jest umieszczanie w nim sprzętu sportowego. Kojarzy się on bowiem z wysiłkiem, a to zdecydowanie nie będzie służyć regeneracji naszej sfery umysłowej i duchowej. Ta sama zasada dotyczy również organizacji miejsca pracy w salonie. Na co więc warto postawić? Przede wszystkim na przedmioty kojarzące się nam z relaksem. Mogą to być obrazy, plakaty, czy też mapa świata, jeśli uwielbiamy podróżować i to jest właśnie coś, z czego czerpiemy największą przyjemność. Świetnym pomysłem jest również postawienie świeżych roślin w salonie. Nie da się jednak ukryć, że taka decyzja będzie wiązała się ze zobowiązaniami w przyszłości, ponieważ wymagają one często zaawansowanej pielęgnacji.

Warto więc przed zakupem kwiatów zorientować się, w jakich warunkach muszą przebywać, jak często należy je podlewać oraz kiedy wykonywać pozostałe zabiegi. Ta czynność pomoże nam uniknąć sytuacji, w której zakupimy roślinę pochłaniającą znaczną część naszego czasu. Jeśli jednak nie mamy ochoty albo czasu na zajmowanie się zielenią w naszym salonie, wówczas równie dobrym pomysłem jest zakupienie jej sztucznych odpowiedników. Będą one wyglądać niemalże tak samo efektywnie, a jednocześnie nie pochłoną wielu godzin. Duży salon to także doskonałe miejsce, w którym możemy umieścić szereg dekoracji. Aktualnie największą popularnością cieszą się te wykonane z naturalnych surowców, takich jak len, bawełna, drewno czy szkło. Dlatego świetnym pomysłem jest zakup dużych i ciężkich zasłon oraz firan z tych materiałów, czy chociażby masywnego wazonu, w którym umieścimy sezonowe kwiaty.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Z jakich tkanin produkowane są rolety?
Z jakich tkanin produkowane są rolety?
Podczas poszukiwania idealnych rolet na czas wakacyjnych upałów warto wziąć pod uwagę nie tylko ich kolory i dekoracyjne formy, które […]
Jak mieszka się nad morzem?
Jak mieszka się nad morzem?
Polskie wybrzeże to niezwykle popularny kierunek wakacyjnych wyjazdów. Malownicze okolice, lasy sosnowe, długie piaszczyste plaże i relaksujący szum morza skutecznie […]
Czy możesz zbierać deszczówkę w domu?
Czy możesz zbierać deszczówkę w domu?
Zbieranie wody deszczowej to proces gromadzenia i przechowywania wody deszczowej w celu wykorzystania jej w ogrodzie, do pojenia zwierząt, a […]