Jak zbudowane są przewody hydrauliczne?

Hydraulika siłowa stanowi kluczowy mechanizm wielu urządzeń i maszyn budowlanych. W skład zamkniętego układu wchodzą m.in. siłowniki i pompy, a także przewody hydraulicznie. Od odpowiedniego doboru tych ostatnich w dużej mierze zależy poprawność funkcjonowania całego układu hydraulicznego.

Produkty dostosowane do potrzeb

Przewody hydrauliczne, przez które przepływa ciecz, wytwarzane są z różnych materiałów. Podstawę stanowi zwykle rdzeń z syntetycznej gumy odpornej na działanie oleju hydraulicznego. Dodatkowy element wzmacniający stanowi oplot. W zależności od potrzeb stosuje się warstwę zewnętrzną stalową lub materiałową. Taka produkcja przewodów hydraulicznych termoelastycznych wykorzystywanych w wózkach widłowych lub maszynach rolniczych, polega na wykorzystaniu tworzyw sztucznych, takich jak elastomer poliestrowy lub poliamid.

Elementy pomocnicze do przewodów hydraulicznych

Istotny wpływ na jakość przewodów hydraulicznych ma rodzaj zastosowanych elementów pomocniczych. Chodzi tu przede wszystkim o różnego rodzaju zwężki, złączki i szybkozłączki. Wszystkie elementy powinny być wykonane z wytrzymałych materiałów i spełniać krajowe oraz międzynarodowe normy. Najlepsi producenci mają w swej ofercie dużą ilość różnorodnych produktów, co pozwala znaleźć elementy dostosowane do potrzeb użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *