Jakie cechy charakterystyczne posiada biżuteria antyczna?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biżuteria antyczna to biżuteria, która ma co najmniej 100 lat. Antyki mogą być wykonane z wielu różnych materiałów, ale większość biżuterii antycznej jest wykonana ze złota lub srebra.

Antyczna biżuteria ma wiele cech, które odróżniają ją od nowoczesnej biżuterii. Należą do nich:

Rzadkość i wiek

Im starszy przedmiot, tym bardziej pożądany się staje. Niektóre kawałki mogą być bardzo rzadkie i cenne, ponieważ zostały wykonane przez mistrzów rzemiosła lub były częścią unikalnej kolekcji.

Stan

Jeśli przedmiot został uszkodzony lub zmieniony w jakikolwiek sposób, jego wartość może drastycznie spaść. Na przykład, jeśli przedmiot został uszkodzony podczas trzęsienia ziemi lub skradziony z muzeum, a następnie odzyskany, jego wartość pozostanie niższa niż innych podobnych przedmiotów, które nie zostały uszkodzone. 

Atrakcyjność estetyczna

Styl i projekt przedmiotu może również wpływać na jego wartość. Na przykład, jeśli kawałek jest uważany za w stylu Art Deco, może być bardziej pożądane niż inne podobne przedmioty, które zostały wykonane w innej epoce.

Materiały

Niektóre materiały są bardziej pożądane niż inne, jeśli chodzi o antyczną biżuterie. Na przykład, diamenty są niezwykle popularne i drogie dzisiaj, jednak nie były one powszechnie stosowane aż do około 1900 i ich stosowanie było ograniczone przed tym, ponieważ diamenty były trudne do kopalni i dlatego rzadsze niż inne kamienie szlachetne, takie jak rubiny i szmaragdy. Ponadto, jakość diamentów używanych do biżuterii różniły się znacznie przed 1900 więc niektóre kawałki mogły mieć wady w nich, które zmniejszyłyby ich wartość.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
O czym świadczy elegancki zegarek na ręce?
O czym świadczy elegancki zegarek na ręce?
Modne i praktyczne gadżety w dużej mierze definiują indywidualny styl. W ofertach proponowanych przez różne firmy znajduje się sporo niebanalnych […]
Co wykonuje się ze sklejki?
Co wykonuje się ze sklejki?
Sklejka to materiał, który wytwarza się z cienkich arkuszy drewna liściastego albo iglastego pozyskanego m.in. z brzozy, sosny, buku oraz […]
Jak ubrać dziewczynkę na wesele?
Jak ubrać dziewczynkę na wesele?
Istnieje wiele sposobów, aby ubrać dziewczynę na wesele. Istnieje wiele rodzajów odzieży, które można nosić, ale jest jedna rzecz, która […]