Ogrzewanie elektryczne, jako tańsza i bardziej ekologiczna alternatywa

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przez wiele lat w świadomości przeciętnego Kowalskiego elektryczne ogrzewanie znane było jako bardzo drogie i nieekonomiczne. Jest to jednak nieprawda i dzisiaj postaramy się rozprawić z tym mitem. Pokażemy także, że jest ono o wiele bardziej ekologiczne niż inne typy ogrzewania, a to jest dzisiaj bardzo istotne.

Ekonomiczne ogrzewanie elektryczne

Jeśli chodzi o ceny za kilowatogodzinę prądu i gazu, to przedstawialiśmy je już w innym poradniku. Doszliśmy do wniosku, że te są porównywalne, jednak w pewnych rejonach Polski nieco tańszy może być gaz. Mówimy tu oczywiście o cenie za kilowatogodzinę energii cieplnej pozyskanej z przepływu prądu lub spalania gazu, natomiast wzięliśmy pod uwagę taryfy dzienne. Natomiast jak zapewne część z nas wie – prąd możemy pobierać także w taryfie nocnej, a wtedy jest on nieporównywalnie tańszy niż za dnia. Ogrzewanie elektryczne zbudowane na zasadzie zbiornika buforowego, w którym kilkaset litrów wody nagrzewane jest nocą – gdy prąd jest bardzo tani w nocnej taryfie, a następnie ciepło to zużywane jest za dnia, wychodzi nawet dwukrotnie taniej niż w przypadku ogrzewania gazowego.

Ekologiczne ogrzewanie elektryczne

Ogrzewanie prądem to także ekologia. Spalając czy to gaz, czy węgiel, emitujemy do atmosfery dym, zawierający różne szkodliwe substancje. Przy gazie jest ich mniej, jednak ciągle przyczyniamy się w ten sposób do generowania smogu, który zwłaszcza w miastach jest dzisiaj bardzo dokuczliwy. Natomiast ogrzewanie elektryczne nie emituje żadnych zanieczyszczeń w miejscu, gdzie z niego korzystamy. Co prawda prąd jest generowany w elektrowni opalanej węglem, jednak tam spalanie jest objęte niesamowicie rygorystycznymi normami, a także odległość elektrowni od wielkich miast jest znaczna.

Podsumowując, ogrzewanie elektryczne jest na pewno bardzo dobrą alternatywą i warto w nie zainwestować. Cały sprzęt potrzebny do wykonania profesjonalnej instalacji możemy zakupić na przykład w firmie ECO Partner, która od lat działa na naszym rynku. Montaż jest prosty i szybki, więc bardzo szybko będziemy mogli zacząć korzystać z nowego rodzaju ogrzewania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zdrowa dieta to nie wszystko, czyli dlaczego warto zażywać suplementy diety
Zdrowa dieta to nie wszystko, czyli dlaczego warto zażywać suplementy diety
Każdy kto chce dbać o swoje zdrowie z całą pewnością wie jak ważna w tej kwestii jest odpowiednia dieta. Każdy […]
Jak założyć własny biznes? – co warto wiedzieć?
Jak założyć własny biznes? – co warto wiedzieć?
Wiele osób jest niezadowolonych z dotychczasowej pracy. Najczęściej mamy poczucie, że nie zostajemy wynagradzani adekwatnie do swoich starań. Z tego […]
Co nam daje prawo jazdy kategorii B?
Co nam daje prawo jazdy kategorii B?
Samochód to obecnie podstawowy środek transportu stosowany przez człowieka. Wielu osobom trudno wręcz wyobrazić sobie jak mogłoby wyglądać życie bez […]