Rodzaje i zastosowanie taśm klejących.

Taśmy klejące na polskim rynku dostępne są w wielu rodzajach. Warto zapoznać się z nimi nieco dokładniej, aby mieć pewność, że wybrało się dla siebie zdecydowanie najlepszą z możliwych opcję.

Przede wszystkim warto wyróżnić taśmę dwustronną klejącą, która idealnie sprawdza się wtedy, gdy łączy się ze sobą dwa materiały. Składa się na nią taśma piankowa, tkaninowa oraz polipropylenowa. Zastosowanie takiej taśmy jest bardzo uniwersalne, korzystać można z niej bez większych problemów w domach, jednak najwięcej korzyści przynosi w zakładach przemysłowych oraz produkcyjnych, gdzie łączy się ze sobą różne podzespoły.

Taśma klejąca z nadrukiem, to również chętnie wykorzystywany rodzaj taśmy klejącej w dzisiejszych czasach. Zabezpiecza towar, ale dodatkowo skutecznie go oznacza tak, że nie można go pomylić z żadnym innym. Dzięki temu można dowiedzieć się najważniejszych informacji o towarze, a więc np. jaki to rodzaj przesyłki, kto ją wysłał i kto ma ją odebrać.

Dużą popularnością cieszy się również taśma klejąca naprawcza. Wykorzystuje się ją głównie do uszczelnień, łączeń oraz różnorodnych mocowań. Dzieje się tak głównie z tego względu, że cechuje się ona niesamowitą odpornością na rozrywanie, dlatego posiada długą żywotność.
Ostatnim z bardziej znanych rodzajów taśm klejących są taśmy aluminiowe zbrojone. Je także wykorzystuje się przy mocowaniach i uszczelnieniach, ale co najważniejsze są bardzo odporne na działanie negatywnych czynników atmosferycznych, więc doskonale sprawdzają się na otwartej przestrzeni. Wykorzystuje się je głównie w systemach wentylacyjnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

12 + trzynaście =