Z jakich materiałów produkuje się dywany?

Dywan to zdecydowanie jeden z najstarszych elementów dekoracyjnych przeznaczonych do domu. Właściwie dobrany stanowi niezwykle praktyczny, a jednocześnie efektowny dodatek do każdego wnętrza. Na rynku znajdziemy wiele modeli dywanów, zróżnicowanych zarówno pod względem kształtu, jak i wysokości runa oraz materiału wykonania. Mnóstwo ciekawych produktów posiada w swojej bogatej ofercie m.in. ten sklep internetowy: https://dywanowo.pl/pl/c/Dywany/28

Tkaniny syntetyczne oraz naturalne 

Najbardziej rozpowszechnione są dywany wykonane z polipropylenu, czyli sztucznego materiału odznaczającego się dużą solidnością, odpornością na ścieranie i wilgoć oraz uniwersalnością. Takie wyroby są łatwe w czyszczeniu i zachowują swój wygląd przez długi czas. Sprawdzają się przede wszystkim w pomieszczeniach użytkowych – np. salonie, kuchni albo pokoju dziecka. W sklepach kupimy też dywany z poliamidu o podobnych właściwościach i akrylu, który doskonale wręcz imituje wełnę. Są one w większości stosunkowo miękkie w dotyku.

Znacznie bardziej eleganckie i ekskluzywne są jednak produkty wykonane z naturalnych tkanin, w tym zwłaszcza wełny, bawełny i jedwabiu. Te pierwsze charakteryzują się wysoką jakością, niesamowitym komfortem użytkowania, sporą sprężystością i wytrzymałością. Nie ulegają odkształceniom, a wełniane runo efektywnie chroni przed chłodem i wpływa na regulację wilgotności we wnętrzu. Z kolei dywany bawełniane mają właściwości antystatyczne (nie elektryzują się) i są odporne na zabrudzenia, a jedwabne wykazują się dużą gęstością, lekkością i antyalergicznością. Specyficznym rodzajem dywanu jest natomiast tzw. trawa sztuczna, służąca do aranżacji przestrzeni w domu i ogrodzie. Jest ona przyjazna dla dzieci oraz zwierząt, przyjemna w dotyku i w pełni ekologiczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *