Stambuł

Bosfor – morski szlak widokowy

Stambuł od wielu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem turystycznym. Obowiązkową atrakcją dla każdego, ciekawego świata podróżnika powinien być rejs po Morzu Czarnym. Dlatego warto przed podróżą dowiedzieć się na jakiej zasadzie odbywa się czarter jachtów w Turcji. W ostatnich latach bardzo popularnym szlakiem widokowym stał się Bosfor. Żegluga po tej cieśninie zapewnia niepowtarzalne wrażenia i zapierające dech w piersiach widoki. W czasie postojów istnieje możliwość odwiedzenia zatoki Złoty Róg, a tam Cypla Pałacowego stolicy dawnego Imperium Osmańskiego.

Oprócz tego jest szansa udania się do azjatyckich dzielnic handlowych, takich jak Kadiköy, a także na Wyspy Książęce na Morzu Marmara. W pobliżu znajdują się również osławione bazary, na przykład Egipski, nazywany Targiem Korzennym. Dodatkowo, wybierając luksusowy statek, można liczyć na spokojny wypoczynek wśród widoku na wzgórza, zabytki miasta oraz jego architekturę.

Jak przygotować udaną wycieczkę?

Wyruszając na wakacje, warto mieć przygotowany plan podróży, by nie ominąć najciekawszych miejsc i atrakcji miasta. Rejsy z przewodnikiem są gwarancją poznania historii oraz ciekawostek związanych z danym miejscem. Internet oraz informatory podróżnicze z pewnością dostarczą podstawowych wiadomości i pozwolą na pełne wykorzystanie czasu.

Przykładem strony, która pomoże w organizacji wakacji, jest: https://leo-yachting.com/czarter-jachtow-w-grecji/. Przemyślenie i wcześniejsze zaplanowanie wyjazdu pozwoli cieszyć się wczasami w najlepszym wydaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *