Jak okiełznać puszące się włosy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Twoje włosy puszą się, sterczą na wszystkie strony, są matowe i bez życia? Chciałabyś, żeby wyglądały idealnie i były gładkie i proste, pełne blasku i witalności? Przeczytaj, w jaki sposób możesz poradzić sobie z nadmiernym puszeniem włosów i zapewnij sobie idealny wygląd!

Puszące się włosy – kilka przyczyn

Nadmierne puszenie się włosów często wynika z ich nieodpowiedniej pielęgnacji. Mogą powodować je nieprawidłowo dobrane kosmetyki, częste farbowanie oraz rozjaśnianie włosów, jak i często użytkowanie suszarki z gorącym nawiewem. Nierzadko też tego przyczyną są niedomknięte łuski włosa oraz częste modelowanie ich za pomocą prostownicy lub lokówki. Jak zniwelować nadmierne puszenie się włosów? 

Olejowanie włosów i głębokie nawilżenie – rozwiąż problem szybko i skutecznie

Z pewnością słyszałaś już o zbawiennym wpływie oleju na włosy, a jeżeli nie, to najwyższy czas, aby dowiedzieć się o tym nieco więcej. Najpierw wybierz odpowiedni olej, do puszących się włosów idealny będzie olej kokosowy albo lniany. Następnie, aby zadbać także o nawilżenie włosów, nałóż na nie żel aloesowy, odrobinę rozpuszczonego w wodzie miodu bądź Twojej ulubionej odżywki nawilżającej. Na tak przygotowane włosy, partiami nakładaj niewielkie ilości oleju, szczególną uwagę zwracając na końcówki. Pozostaw tę mieszankę na okres od minimum 45 do 2 godzin. Po tym czasie wypłucz włosy wodą i umyj je delikatnym szamponem. To na pewno ograniczy ich puszenie się. Aby kompleksowo zadbać o naszą fryzurę, warto codziennie po myciu nakładać na nią serum wygładzające włosy. Stosuj je w niewielkiej ilości, aby nie przeciążyć włosów. Tego kosmetyku nie należy spłukiwać. Idealne serum tego typu znajdziesz w wielu kosmetycznych drogeriach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ubieganie się o należne odszkodowanie – jakie kroki należy w tym względzie podjąć?
Ubieganie się o należne odszkodowanie – jakie kroki należy w tym względzie podjąć?
Uzyskanie odszkodowania nie jest proste. Wbrew temu, co obiecują towarzystwa ubezpieczeniowe, otrzymanie pieniędzy za szkodę, której doświadczyliśmy, wymaga wielu starań. […]
Kilka zabiegów pielęgnacyjnych, które wykonasz sam
Kilka zabiegów pielęgnacyjnych, które wykonasz sam
O swoją brodę warto dbać każdego dnia. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, iż można pielęgnować ją także […]
Dlaczego warto korzystać z pomocy doradcy finansowego?
Dlaczego warto korzystać z pomocy doradcy finansowego?
Podjęcie decyzji w sprawie pożyczki bywa trudne, szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzą naprawdę duże pieniądze. Remont lub kupno mieszkania, […]