Co należy zrobić przed złomowaniem pojazdu?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W życiu każdego samochodu przychodzi taki moment, gdy jego stan nie daje już nadziei na dalszą eksploatację. Taki pojazd jest już bardzo trudno sprzedać, a naprawa i doprowadzenie do stanu używalności są nieopłacalne. Trzeba by bowiem zapłacić sporo więcej, niż wynosi wartość samego auta. Wtedy najlepszym sposobem jest oddanie samochodu na złom, aby nie zagracał naszego podwórka bądź nie zajmował niepotrzebnie miejsca na parkingu pod blokiem. Dodatkowo nie będziemy już musieli spłacać kolejnych rat za ubezpieczenie OC.

Przygotowanie auta

Zanim zdecydujemy się na oddanie auta na złom, trzeba na początku odpowiednio je przygotować. Przede wszystkim powinniśmy zabrać wszystkie swoje rzeczy ze środka. Dokładnie sprawdźmy pod fotelami i w bagażniku, czy na pewno nic cennego nie zostawiliśmy. Następnie zbierzmy wszystkie dokumenty, tak by posiadać w jednym miejscu ich komplet. Potrzebny będzie dowód rejestracyjny, karta pojazdu, dowód zawarcia polisy OC (nie musi być opłacona), oraz kluczyki.

Najlepsza cena

Złomując pojazd mamy szansę zyskać na tym góra kilkaset złotych. Warto więc najpierw sprawdzić firmy działające lokalnie i zapytać o cenę. Przykład takiego przedsiębiorstwa znajdziemy tutaj: https://auto-szrot-kasacja-pojazdow.pl/mazowieckie. Kwotę możemy też do pewnego stopnia negocjować. Możemy zamówić po odbiór auta lawetę, jednak wtedy jej koszty zostaną odliczone od ostatecznej ceny. Dlatego też, jeżeli to jeszcze możliwe, warto samodzielnie pojechać do stacji demontażu pojazdów i tam pożegnać się z naszym samochodem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Rodzaje pościeli młodzieżowej
Rodzaje pościeli młodzieżowej
Obecnie na rynku mamy szeroki wybór pościeli młodzieżowej. Każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie coś dla siebie, uwzględniając osobiste preferencje […]
Jak zaaranżować miejsce do spędzania wolnego czasu w ogrodzie?
Jak zaaranżować miejsce do spędzania wolnego czasu w ogrodzie?
Relaks i odpoczynek na świeżym powietrzu zawsze fantastycznie wpływa na samopoczucie i funkcjonowanie ludzi, niezależnie od ich wieku. Posiadanie własnego […]
Jak wrócić na rynek pracy będąc rodzicem?
Jak wrócić na rynek pracy będąc rodzicem?
Powrót na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem nie jest łatwy zarówno dla rodzica, jak i dla […]