Co powinno znaleźć się w skrzynce z narzędziami?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy majsterkowicz powinien posiadać zestaw podręcznych narzędzi, dzięki którym szybko i sprawnie dokona samodzielnej naprawy lub stworzy od podstaw konkretną rzecz, np. z drewna. Najlepszym miejscem na tego typu przedmioty jest specjalna skrzynka z uchwytem, którą bez problemu można zakupić w stacjonarnym lub internetowym markecie budowlanym. Z powodzeniem schowamy w niej m.in. młotek, śrubokręty, zapinki kablowe czy nawet poziomicę. Najważniejsze, aby była doskonale wyposażona, bo od tego zależy komfort pracy.  

Idealny zestaw dla początkujących i zaawansowanych majsterkowiczów 

Podstawowy zestaw narzędzi służących do wykonywania zarówno drobnych, jak i większych napraw składa się ze średniej wielkości młotka ślusarskiego (waga maksymalnie do 500 g), śrubokręta (a najlepiej kilku o zróżnicowanym kształcie), zwijanej miarki, kombinerek (nazywanych cęgami) oraz akcesoriów w postaci gwoździ i wkrętów. Jeśli skrzynka jest wystarczająco duża, to warto w niej również umieścić piłkę rozpłatnicę do cięcia elementów drewnianych (na wymienne brzeszczoty) i niewielką wiertarkę ręczną z kompletem wierteł.

Ponadto w trakcie codziennej pracy niezbędne mogą się okazać klucze trzpieniowe, nastawne i ze specjalną końcówką torx. Z kolei zestaw dla nieco bardziej wymagających majsterkowiczów obejmuje dodatkowo poziomicę z dwoma wskaźnikami (pionowym i poziomym), taśmę izolacyjną, wkłady do bezpieczników, nożyk z wymiennymi ostrzami, niedużą szpachelkę i płaski pędzel. Nie można też zapomnieć o:

klipsach kablowych plastikowych (do przewodów)

– ręcznym imadełku służącym do ściskania klejonych elementów

– kołkach rozporowych

– mierniku napięcia

– silnym kleju dwuskładnikowym

– wykrywaczu instalacji znajdujących się pod tynkiem

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie warunki trzeba spełnić, aby mieć szambo?
Jakie warunki trzeba spełnić, aby mieć szambo?
Możliwość posiadania szamba do gromadzenia nieczystości odprowadzanych z budynku mieszkalnego została szczegółowo uregulowana ustawą z 1996 roku o utrzymaniu czystości […]
Jak ubierać dziecko w upalne dni?
Jak ubierać dziecko w upalne dni?
Lato to szczególna pora roku, w czasie której należy dbać nie tylko o wystarczające nawodnienie, ale i o to, by […]
Dlaczego warto się zdecydować na montaż kinkiet w swoim domu?
Dlaczego warto się zdecydować na montaż kinkiet w swoim domu?
Dom, który udekorowany jest w wyjątkowy sposób świetnie się prezentuje. Warto zatem w pomieszczeniach stworzyć wyjątkowy nastrój przy pomocy kinkietów. […]