Czym są dermokosmetyki?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dermokosmetyki to gama produktów kosmetycznych zawierających aktywne składniki, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby działać na skórę, włosy i ciało. Dermokosmetyki są projektowane przez dermatologów dla osób z chorobami skóry.

Dlaczego warto stosować dermokosmetyki?

Dermatolodzy i inni pracownicy medyczni stosują dermokosmetyki z różnych powodów. Mogą być stosowane do leczenia łagodnych stanów w domu, takich jak trądzik lub egzema, ale mogą być również stosowane w przypadku poważniejszych chorób, takich jak łuszczyca i trądzik różowaty. Dermokosmetyki mogą być również stosowane w celu spowolnienia procesu starzenia się poprzez redukcję zmarszczek i napinanie luźnej skóry. Zakupisz je na stronie sesderma.pl – dermokosmetyki.

Czym się różnią od zwykłych kosmetyków?

Dermokosmetyki to szczególny rodzaj produktów kosmetycznych. Opierają się na wykorzystaniu składników aktywnych pozyskiwanych pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Mogą być stosowane do pielęgnacji skóry i ciała, ale także do pielęgnacji włosów.

Główną różnicą pomiędzy dermokosmetykami a innymi kosmetykami jest to, że dermokosmetyki posiadają więcej składników aktywnych. Oprócz środków kosmetycznych stosowanych zwykle w kosmetykach, zawierają składniki poprawiające stan skóry lub włosów.

Dermokosmetyki nie są regulowane prawnie jako kosmetyki, dlatego nie muszą spełniać wszystkich wymogów stawianych tego typu produktom. Oznacza to, że mogą być sprzedawane bez poddawania ich wszelkiego rodzaju testom czy procesom certyfikacji potwierdzającym ich skuteczność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Trumna dla osoby zmarłej – jakie kroki należy podjąć, aby stworzyć właściwą?
Trumna dla osoby zmarłej – jakie kroki należy podjąć, aby stworzyć właściwą?
Pogrzeb to jeden z najtrudniejszych emocjonalnie dni. Wymaga jednak odpowiedniej organizacji i przygotowania. Jednym z obowiązków najbliższej rodziny jest wybór […]
Wydanie nowej książki – szczegóły, które mogą zwiększyć zainteresowanie nią i jej sprzedaż
Wydanie nowej książki – szczegóły, które mogą zwiększyć zainteresowanie nią i jej sprzedaż
Każde wydawnictwo i osoba prywatna chcący wydać swoją książkę muszą zadbać o jej rozpoznawalność i atrakcyjność. W przypadku książki papierowej […]
W jakie urządzenia należy wyposażyć nowo powstały gabinet okulistyczny?
W jakie urządzenia należy wyposażyć nowo powstały gabinet okulistyczny?
Wymagający klienci cenią sobie wysoki poziom obsługi. Stąd nie tylko firmy, ale także inne sektory działalności starają się zaproponować jak […]