Czym są dermokosmetyki?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dermokosmetyki to gama produktów kosmetycznych zawierających aktywne składniki, które zostały specjalnie zaprojektowane, aby działać na skórę, włosy i ciało. Dermokosmetyki są projektowane przez dermatologów dla osób z chorobami skóry.

Dlaczego warto stosować dermokosmetyki?

Dermatolodzy i inni pracownicy medyczni stosują dermokosmetyki z różnych powodów. Mogą być stosowane do leczenia łagodnych stanów w domu, takich jak trądzik lub egzema, ale mogą być również stosowane w przypadku poważniejszych chorób, takich jak łuszczyca i trądzik różowaty. Dermokosmetyki mogą być również stosowane w celu spowolnienia procesu starzenia się poprzez redukcję zmarszczek i napinanie luźnej skóry. Zakupisz je na stronie sesderma.pl – dermokosmetyki.

Czym się różnią od zwykłych kosmetyków?

Dermokosmetyki to szczególny rodzaj produktów kosmetycznych. Opierają się na wykorzystaniu składników aktywnych pozyskiwanych pochodzenia zwierzęcego lub roślinnego. Mogą być stosowane do pielęgnacji skóry i ciała, ale także do pielęgnacji włosów.

Główną różnicą pomiędzy dermokosmetykami a innymi kosmetykami jest to, że dermokosmetyki posiadają więcej składników aktywnych. Oprócz środków kosmetycznych stosowanych zwykle w kosmetykach, zawierają składniki poprawiające stan skóry lub włosów.

Dermokosmetyki nie są regulowane prawnie jako kosmetyki, dlatego nie muszą spełniać wszystkich wymogów stawianych tego typu produktom. Oznacza to, że mogą być sprzedawane bez poddawania ich wszelkiego rodzaju testom czy procesom certyfikacji potwierdzającym ich skuteczność.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Strona internetowa – jakie znaczenie ma dla wizerunku firmy?
Strona internetowa – jakie znaczenie ma dla wizerunku firmy?
Pozytywny wizerunek firmy odgrywa ogromną rolę w walce o odniesienie sukcesu rynkowego. Przedsiębiorstwa, które się nim cieszą, klienci łatwiej obdarzają […]
Przewód prądowy YDYp – czym się wyróżnia?
Przewód prądowy YDYp – czym się wyróżnia?
Przewód prądowy YDYp to specjalny rodzaj okablowania przeznaczony do przenoszenia prądu zmiennego. Drut YDYp to nowy rodzaj drutu, który został […]
Jakie buty są najlepsze na zimę?
Jakie buty są najlepsze na zimę?
Ciepłe buty na zimę. Nadchodzi zima i czas wyprzedaży. Przeglądamy naszą garderobę, aby sprawdzić, czego brakuje, co już jest niemodne […]