Czy można uniknąć więzienia, gdy dokonało się przestępstwa?

Polskie zakłady karne budzą jak najgorsze skojarzenia. Osadzeni są lokowani ponad normę w zbyt ciasnych celach, ponieważ brakuje miejsca. Często dochodzi do przypadków znęcania się współwięźniów nad osobami, które nie zasłużą sobie na odpowiedni kryminalny szacunek. Z tego względu wizja pójścia do więzienia dla wielu ludzi jest przerażająca. Tymczasem często w przypadku popełnienia przestępstwa kary pozbawienia wolności da się uniknąć.

Wybór dobrego adwokata ma kluczowe znaczenie

Oczywiście, aby zwiększyć swoje szanse na korzystne rozstrzygnięcie przed sądem, należy wynająć doświadczonego prawnika. Najlepiej takiego, który specjalizuje się w sprawach karnych. Najwłaściwszy kierunek, to Konsorcjum Adwokatów – kancelaria adwokacka. Często o końcowym wyroku decydują bowiem detale. Obrońcy, zatrudnionemu w renomowanym biurze prawniczym, będzie łatwiej zebrać i wykorzystać wszystkie możliwe argumenty na korzyść oskarżonego. Ma on bowiem do pomocy cały sztab zdolnych i ambitnych asystentów.

Kara więzienia w praktyce często jest ostatecznością

Sędziowie doskonale wiedzą o tym, jak przeciążony jest polski system penitencjarny. Z tego względu kierują do zakładów karnych głównie sprawców ciężkich przestępstw oraz w przypadkach recydywy, czyli ponownego dopuszczenia się czynu zabronionego. Konsorcjum Adwokatów – kancelaria adwokacka zadba o to, aby wskazać szereg okoliczności łagodzących. Nawet, jeżeli nie nastąpi uniewinnienie, sąd może wówczas wydać wyrok w zawieszeniu albo złagodzić karę. Często zamiast pozbawienia wolności stosowane są innego rodzaju sankcje, takie jak np. grzywny lub zakazy – wykonywania zawodu, działalności biznesowej czy kierowania pojazdami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *