Jakie kierunki kształcenia oferują szkoły policealne?

Czym kierować się przy wyborze kierunku?

Ukończyłeś liceum i nie masz pomysłu na siebie? A może nie udało ci się zdać matury i czekasz na egzamin w przyszłym roku, aby móc rozpocząć studia? W obu przypadkach szkoła policealna to bardzo dobry pomysł, ponieważ możesz zdobyć ceniony na rynku pracy zawód w bardzo krótkim czasie – w rok lub 2 lata. Wybór kierunku zależy od indywidualnych preferencji i zainteresowań, ale przede wszystkim od toru zaplanowanej ścieżki zawodowej. Możemy wybierać pomiędzy specjalizacjami biurowymi, księgowymi, informatycznymi, artystycznymi, czy medycznymi. Wachlarz oferowanych branż jest naprawdę spory, a jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia.

Najpopularniejsze kierunki

Z uwagi na braki kadrowe w służbie zdrowia, szkoła policealna asystentka stomatologiczna jest bardzo popularnym i chętnie wybieranym kierunkiem, również technik masażysta, czy opiekun medyczny cieszą się dużym zainteresowaniem. Jeśli natomiast planujesz pracę w biurze – na pewno odnajdziesz się w specjalizacji technik administracji. Oblegane są także inne specjalizacje techniczne jak florysta, czy technik informatyk. Technik usług kosmetycznych niezmiennie cieszy się dużym zainteresowaniem, a serwisy ogłoszeniowe pękają w szwach od ogłoszeń pracodawców poszukujących technika usług kosmetycznych na pełen etat.

Przeważnie nauka w szkole policealnej przebiega w trybie zaocznym lub wieczorowym, czyli zajęcia odbywają się w weekendy lub popołudniami, co jest dużą zaletą dla osób pracujących. Jeśli do tego dodać wartościowe świadectwo i dyplom zawodowy wręczane po ukończeniu kierunku – to pozostaje tylko zdecydować się na szybkie rozpoczęcie nauki. Aby rozpocząć naukę w szkole policealnej wystarczy posiadać wykształcenie średnie i ukończony 18 rok życia. Więcej informacji na temat korzyści, jakie daje nauka w takiej placówce, można znaleźć na https://www.collegium.com.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − 3 =