Depresja – jakie ma objawy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depresja to poważne zaburzenie emocjonalne, które może wpływać na Twoje myśli, nastroje i zachowanie. Depresja to nie to samo, co bycie smutnym lub zdenerwowanym. Możesz czuć się przygnębiony, nawet jeśli masz powody do radości.

Objawy depresji mogą się różnić w zależności od osoby. Twoje objawy mogą być inne niż u kogoś innego z depresją. 

Objawy, które mogą świadczyć o depresji

Smutek, beznadzieja i rozpacz. Te uczucia mogą być przytłaczające i utrudniają cieszenie się życiem.

Poczucie winy lub bezwartościowości. Możesz mieć niską opinię o sobie i myśleć, że jesteś głupi, niekochany lub wadliwy w jakiś sposób.

Problemy z koncentracją i pamięcią. Może być trudno skoncentrować się na pracy lub zadaniach szkolnych, śledzić rzeczy, które trzeba zrobić i pamiętać fakty dotyczące swojego życia.

Problemy ze snem (bezsenność) lub zbyt długi sen (hipersomnia). Możesz budzić się zmęczony po długim śnie w nocy. Może też wystąpić trudność z zasypianiem lub utrzymaniem snu.

Utrata apetytu lub utrata wagi, lub przejadanie się i przybieranie na wadze – zmiany w nawykach żywieniowych są jednym z najczęstszych objawów depresji.

Uczucie pobudzenia, spowolnienia lub niepokoju – możesz mieć wrażenie, że nie masz energii do robienia rzeczy, które kiedyś były dla Ciebie łatwe, nawet codzienne zadania, takie jak branie prysznica czy gotowanie obiadu, mogą wydawać się przytłaczające. Możesz również czuć się niespokojny i skrępowany, gdy siedzisz nieruchomo przez dłuższy czas; to się nazywa opóźnienie psychomotoryczne (spowolnienie).

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty, to nie zwlekaj i sprawdź stronę: https://in-altum.com/oferta/depresja/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Podstawowe akcesoria do sprzątania, które powinny znaleźć się w każdym domu
Podstawowe akcesoria do sprzątania, które powinny znaleźć się w każdym domu
Przeprowadzka do pierwszego własnego mieszkania czy też gruntowny remont to dobre preteksty, by uzupełnić swój zestaw do sprzątania. Kilka prostych […]
Jak zadbać o bezpieczeństwo personelu i pacjenta?
Jak zadbać o bezpieczeństwo personelu i pacjenta?
Najskuteczniejszym sposobem zapewnienia bezpieczeństwa personelu i pacjentów jest zastosowanie namiotu barierowego. Namioty barierowe chronią obszary przed skażonymi płynami, zabezpieczają personel […]
Pielęgnacja twarzy i ciała – co będzie nam do tego potrzebne?
Pielęgnacja twarzy i ciała – co będzie nam do tego potrzebne?
Pielęgnacja twarzy i ciała to najważniejsza część rutyny urodowej kobiety. Skóra jest największym organem, dlatego wymaga szczególnej uwagi. Istnieje wiele […]