Depresja – jakie ma objawy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Depresja to poważne zaburzenie emocjonalne, które może wpływać na Twoje myśli, nastroje i zachowanie. Depresja to nie to samo, co bycie smutnym lub zdenerwowanym. Możesz czuć się przygnębiony, nawet jeśli masz powody do radości.

Objawy depresji mogą się różnić w zależności od osoby. Twoje objawy mogą być inne niż u kogoś innego z depresją. 

Objawy, które mogą świadczyć o depresji

Smutek, beznadzieja i rozpacz. Te uczucia mogą być przytłaczające i utrudniają cieszenie się życiem.

Poczucie winy lub bezwartościowości. Możesz mieć niską opinię o sobie i myśleć, że jesteś głupi, niekochany lub wadliwy w jakiś sposób.

Problemy z koncentracją i pamięcią. Może być trudno skoncentrować się na pracy lub zadaniach szkolnych, śledzić rzeczy, które trzeba zrobić i pamiętać fakty dotyczące swojego życia.

Problemy ze snem (bezsenność) lub zbyt długi sen (hipersomnia). Możesz budzić się zmęczony po długim śnie w nocy. Może też wystąpić trudność z zasypianiem lub utrzymaniem snu.

Utrata apetytu lub utrata wagi, lub przejadanie się i przybieranie na wadze – zmiany w nawykach żywieniowych są jednym z najczęstszych objawów depresji.

Uczucie pobudzenia, spowolnienia lub niepokoju – możesz mieć wrażenie, że nie masz energii do robienia rzeczy, które kiedyś były dla Ciebie łatwe, nawet codzienne zadania, takie jak branie prysznica czy gotowanie obiadu, mogą wydawać się przytłaczające. Możesz również czuć się niespokojny i skrępowany, gdy siedzisz nieruchomo przez dłuższy czas; to się nazywa opóźnienie psychomotoryczne (spowolnienie).

Jeśli potrzebujesz pomocy specjalisty, to nie zwlekaj i sprawdź stronę: https://in-altum.com/oferta/depresja/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Strefa relaksu w domowej łazience – jak ją stworzyć?
Strefa relaksu w domowej łazience – jak ją stworzyć?
Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w domu. Właśnie tam można liczyć na największą dozę prywatności, a więc i czas dla siebie, […]
Jakie zaopatrzenie medyczne przyda się w salonie kosmetycznym?
Jakie zaopatrzenie medyczne przyda się w salonie kosmetycznym?
Własny salon kosmetyczny to marzenie wielu kobiet. Nie jest to jednak sprawą łatwą: należy spełnić szereg wymagań, zdobyć potrzebne zaświadczenia […]
Wpływ kompresora na obroty silnika
Wpływ kompresora na obroty silnika
Zawieszenie pneumatyczne działa dzięki sprężonemu powietrzu. Jego nabiciem zajmuje się sprężarka, która napędzana jest silnikiem elektrycznym lub bezpośrednio przez silnik. […]