Dlaczego język angielski jest językiem międzynarodowym?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

To, że angielski jest językiem międzynarodowym nie jest żadną nowością. Jednakże czemu tak właściwie jest, to już pewnego rodzaju ciekawostka.

Na początek należy wspomnieć o kolonializmie Wielkiej Brytanii jaka nastąpiła w XVI wieku. To wtedy Brytyjczycy zaczęli przenosić się na obce ziemie i tam wprowadzać język angielski. Później w drugiej połowie XVIII wieku nastąpiła przewaga gospodarcza Wlk Brytanii na świecie, a następnie USA zawojowała rynek finansowy. Po drugiej wojnie światowej popularne stały się amerykańskie filmy, książki i muzyka. Jeśli chciało się być z nimi na czasie, znanie języka angielskiego było koniecznością. Tak jest zresztą nadal co można zauważyć w wymienionych już gatunkach rozrywki.

Obecnie sytuacja się nie zmieniła i wszystko co nowe i popularne również znajduje się w Stanach Zjednoczonych. Z usług i produktów takich firm jak Apple, Microsoft i Google korzysta każdy i właśnie przez to, że każdy zna język angielski, stał się on językiem międzynarodowym. Nie tylko posługują się nim narodowi Brytyjczycy, Amerykanie i Australijczycy, ale także inne państwa ze wszystkich kontynentów. W końcu jeśli nauczyli się go, aby być ze wszystkimi wiadomościami na czysto, to nic nie stoi na przeszkodzie aby i po angielsku posługiwać się między sobą. Znacznie łatwiej jest bowiem rozmawiać w jednym, wspólnie znanym języku niż uczyć się coraz to nowszych i nowszych.

Nawet w wielu krajach na świecie nauka języka angielskiego jest po prostu obowiązkowa i to prawie w takim samym stopniu jak umiejętność posługiwania się swoim narodowym językiem. Ówcześnie bowiem, jeśli ktoś pragnie wejść naprawdę wysoko, znajomość międzynarodowego języka angielskiego będzie tu musem.

Mimo, że angielski uważany jest za język międzynarodowy, to tłumacze języka angielskiego nie mają się co martwić. Ich zawód nadal jest i będzie potrzebny, ponieważ nawet dobry tłumacz internetowy nie będzie w stanie przetłumaczyć w 100% dokumentów np. medycznych, czy prawniczych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Do czego służą błotniki w ciężarówkach?
Do czego służą błotniki w ciężarówkach?
Błotniki to panele, które osłaniają przednie i tylne koła pojazdu. To część pojazdu, która chroni jego koła i opony przed […]
Co zabrać ze sobą na polowanie?
Co zabrać ze sobą na polowanie?
Polowanie polega na tropieniu, ściganiu oraz strzelaniu do zwierzyny. W związku z tym, że coraz więcej osób zapisuje się do […]
Bezpieczna drabina – jaką wybrać?
Bezpieczna drabina – jaką wybrać?
Drabina to niezbyt skomplikowana konstrukcja przydatna w każdym domu jednorodzinnym. Umożliwia bowiem swobodne wchodzenie na wysokość do kilku metrów, co […]