Sposoby na oczyszczanie wody z kranu

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czynniki pogarszające jakość wody

Pierwszym z nich jest chlor dodawany do wody jako środek dezynfekujący. Prawdą jest to że jego obecność świadczy o bezpieczeństwie bakteriologicznym oraz ochronie przed rozwojem niepożądanych mikroorganizmów. Podczas uzdatniania wody dodawany jest w ilościach bezpiecznych dla człowieka, ponieważ jego nadmierna ilość wpływa negatywnie na zdrowie.

Pozostający w wodzie chlor znacząco pogarsza jej walory smakowe, oraz przynosi dyskomfort podczas picia. Drugim czynnikiem jest pH wody, które może nawet doprowadzić do zakwaszenia organizmu. Warto wspomnieć też o przebarwieniach naturalnych, które znacząco zniechęcają do picia wody. Rzadziej występujące metale ciężkie oraz rdza sprawiają, iż woda jest niezdatna do picia, często nie wiemy nawet o ich istnieniu.

Urządzenia oczyszczające wodę

Filtr dzbankowy – najtańszy oraz powszechnie dostępny zamiennik droższych filtrów. Zazwyczaj zbudowany z plastiku, jest zaopatrzony w filtr węglowy który wychwytuje metale ciężkie, rdzę oraz chlor. Należy go wymieniać średnio co miesiąc.

Filtr na kran – praktyczniejsze rozwiązanie, lecz nieco droższe. Tak samo jak poprzednik posiada on filtr węglowy. Jak sama nazwa wskazuje, jest montowany na kran, co zaoszczędzi nam zbędnego marnowania czasu na wlewanie wody do dzbanka. Może zostać dodatkowo wyposażony w filtry zmiękczające wodę. Akcesoria do niego są dostępne na https://sklep.water-star.pl/wklady-do-filtrow-akcesoria-c-7.html.

Jonizator wody alkalicznej – jest to najdroższa opcja spośród wszystkich urządzeń. Filtruje wodę z zanieczyszczeń. Jest podpinany bezpośrednio do zaworu, przez co woda w nim jest jonizowana na bieżąco. Posiada kilkustopniową skalę jonizacji, dzięki której możemy decydować o pH wody.

Zwykła woda kranowa posiada ok 7 pH, stosując alkalizację możemy uzyskać wodę na poziomie 9 pH, która wpływa pozytywnie na zdrowie. Dodatkowo zmienia strukturę wody na heksagonalną, która wpływa oczyszczająco na organizm.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie akcesoria warto mieć przy posiadaniu telefonu?
Jakie akcesoria warto mieć przy posiadaniu telefonu?
Decydując się na telefon warto, jest od razu go odpowiednio zabezpieczyć. Dzięki temu taki telefon będzie mógł bez żadnych szkód […]
Co może Ci ułatwić sterowanie statkiem?
Co może Ci ułatwić sterowanie statkiem?
Obecnie bardzo wiele osób decyduje się na posiadanie własnej jednostki pływającej, ponieważ gwarantuje ona przyjemne spędzanie wolnego czasu w okresie […]
Carbon czyli włókno węglowe – gdzie się je wykorzystuje?
Carbon czyli włókno węglowe – gdzie się je wykorzystuje?
Włókno węglowe to bardzo wytrzymały materiał o wszechstronnym zastosowaniu. Charakteryzuje się specyficzną strukturą, która wpływa na jego właściwości. Włókna karbonowe […]