Dlaczego warto budować domu z drewna?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Przeważnie, gdy myślimy o własnym M, mamy na myśli domek z ogródkiem, gdzie będziemy czuć się sielankowo, a nasze dzieci będą hasać po podwórku całkowicie bezpieczne, ponieważ posesja ma ogrodzenie. Coraz częściej analizujemy, z jakiego materiału najlepiej wybudować swój dom? Drewniany, czy murowany? Do którego wprowadzimy się szybciej?

Na miarę naszych potrzeb

Biorąc pod uwagę oba materiały budowlane okazuje się, że dom drewniany zbudujemy szybciej aniżeli murowany. Ten drugi potrzebuje czasu na wyschnięcie spoiwa między cegłami, oraz tynku. Potrzebne też jest ocieplenie ścian. Wszystko to rozciąga się w czasie, a skoro my potrzebujemy własnego lokum niemalże natychmiast, domek drewniany z gotowych elementów stanie na naszej działce niemalże za „mrugnięciem oka”. Do składania domku wystarczy dwóch montażystów. 

Na miejsce domy drewniane producent przywozi w częściach do montażu z instrukcją. Możemy zdecydować się sami go złożyć, albo skorzystać z usługi producenta. Drewniane części są odporne na warunki zewnętrzne, gdyż są do tego odpowiednio przygotowane: wysuszone, z impregnatem bezpiecznym dla zdrowia. Dodatkowo można pokusić się na ocieplenie ścian, co zajmie zaledwie kilka dni. W ciągu dwóch tygodnia, po uprzedniej przygotowanej i wyschniętej wylewce domek zostaje złożony  w ciągu około dwóch tygodni. Czas montażu może się skróci, lub wydłużyć w zależności od wielkości modelu.

Zalety

Domki drewniane są bardzo trwałe, ładne, dobrze komponują się w naturalnym krajobrazie, do zamieszkania niemalże natychmiast, gdy tylko zostaną zmontowane. Odporne na grzyby i pleśnie. Drewno przeznaczone na ściany kumuluje ciepło, „oddycha”, nadaje sielankowy klimat.  Dachy i ściany drewniane mają solidną konstrukcję dzięki wyprofilowanym wcięciom, które się później łączy wciskając jedno w drugie, dodatkowo skręcając gwoździami ślusarskimi odpowiedniego kalibru. 

Do wyboru jest mnóstwo modeli domków. Małych, dużych, z tarasami lub bez, z dużymi, bądź małymi oknami, z dachem skośnym, kopertowym, lub innym w zależności od projektu. Możemy wybrać dla siebie domek parterowy, albo piętrowy, lub z mieszkalnym poddaszem. Do całorocznego zamieszkania, bądź wyłącznie w okresie letnim. Wszystko zależy od tego, jakie mamy potrzeby względem domku, którego chcemy postawić na swoim placu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Odpływ liniowy prysznica – jakie powinien mieć cechy?
Odpływ liniowy prysznica – jakie powinien mieć cechy?
Odpływy liniowe są jednym z najbardziej popularnych typów odpływów prysznicowych na dzisiejszym rynku. Są one bardzo łatwe w montażu i […]
Czym zajmuję się galwanotechnika?
Czym zajmuję się galwanotechnika?
Galwanizacja to proces wykańczania metalu, który wykorzystuje kąpiel chemiczną do osadzania warstwy metalu na powierzchni przedmiotu. Proces galwanizacji może być […]
Jakość zdjęć na porcelanie – czy jest zadowalająca?
Jakość zdjęć na porcelanie – czy jest zadowalająca?
Pamiątkowe zdjęcie pozwala na przywołanie wspomnień, zwłaszcza w przypadku osób, których już z nami nie ma. Tym samym tworzenie zdjęć […]