Dlaczego warto zapisać swoje dzieci na zajęcia z robotyki?

Robotyka to świetny sposób na zainteresowanie dzieci nauką, technologią, inżynierią i matematyką (STEM). Jest to również świetny sposób dla rodziców na nawiązanie więzi z dziećmi i nauczenie ich cennych umiejętności, takich jak praca zespołowa i wytrwałość.

Rozwój istotnych umiejętności

Dzieci uczestniczące w programach robotycznych, jak i zajęciach, organizowanych np. przez roboblocks.pl nie tylko rozwijają ważne umiejętności życiowe, ale także dobrze się bawią. Budują rzeczy, które mogą wykorzystać później – na przykład robota, który może podnosić przedmioty z ziemi lub takiego, który może podążać za liniami narysowanymi na papierze – i uczą się, jak programować swoje dzieła.

Oprócz zabawy, doświadczenie to może być pouczające. Na przykład, dzieci nie mają trudności z dostrzeżeniem działania robotów, gdy zrozumieją podstawowe zasady ich budowy. Ich zdolność do wizualizacji tego, co musi się wydarzyć za chwilę, pomaga im zrozumieć, jak działają roboty i dlaczego niektóre konstrukcje są lepsze od innych.

Praca w grupie

Uczą się również rozwiązywania problemów i pracy zespołowej, gdy pracują nad projektami w grupie. Są to cenne umiejętności życiowe, które pomogą uczniom odnieść sukces w późniejszym czasie, gdy będą musieli wymyślać kreatywne rozwiązania problemów w pracy lub szkole.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *