Gdzie można kupić używany sprzęt

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Niejeden z nas potrzebuje dzisiaj nowego komputera bądź laptopa. Zwykle w takiej sytuacji wybieramy się do marketu ze sprzętem elektronicznym lub do sklepu komputerowego i szukamy nowych maszyn. Jednak nie zawsze takie rozwiązanie wydaje się optymalne, co potwierdzają przeprowadzone niedawno badania rynku. Wskazują one, że ludzie coraz chętniej sięgają po sprzęt używany. Dlaczego tak jest i gdzie można takie komputery zdobyć? O tym dzisiejszy poradnik.

Dlaczego sprzęt używany?

Od jakiegoś czasu komputery i laptopy można brać w leasing, z czego bardzo intensywnie korzystają firmy, ale też osoby prywatne. Sprawia to, że rynek wtórny zostaje coraz mocniej zalany przez sprzęt poleasingowy, który można kupić w atrakcyjnych cenach. Na przykład laptop poleasingowy Dell można dostać nawet w o połowę niższej cenie, niż kosztował on gdy był nowy. Sprzęt najczęściej ma od roku do trzech lat i jest w bardzo dobrym stanie. Jeżeli nawet brakuje nam na przykład pamięci RAM, to nic nie stoi na przeszkodzie by ją rozszerzyć i mieć sprzęt, który dorównuje najnowszym produktom.

Gdzie kupować?

Największym źródłem ogłoszeń z używanymi komputerami jest oczywiście Internet. Warto szukać stron, gdzie można wystawiać ogłoszenia o sprzedaży sprzętu elektronicznego z drugiej ręki. Warto jednak odwiedzić też strony firm, które sprzedają wspomniany sprzęt poleasingowy. Możemy tam dostać po bardzo niskich cenach nie tylko pecety czy laptopy, ale także serwery używane, które można dostać niemal za bezcen. Szkoda byłoby więc z tego nie skorzystać.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak dobierany jest aparat słuchowy?
Jak dobierany jest aparat słuchowy?
Aparat słuchowy to nowoczesne urządzenie elektroniczne, które służy do wzmacniania głośności wszelkich dźwięków pochodzących z otoczenia u osób niedosłyszących. Standardowy […]
W jaki sposób oświetlenie wpływa na wzrost roślin?
W jaki sposób oświetlenie wpływa na wzrost roślin?
Światło ma ogromne znaczenie dla prawidłowego rozwoju roślin. Ma ono wpływ zarówno na intensywność ich wzrostu, żywotność, jak i wygląd. […]
Zdrowa dieta to nie wszystko, czyli dlaczego warto zażywać suplementy diety
Zdrowa dieta to nie wszystko, czyli dlaczego warto zażywać suplementy diety
Każdy kto chce dbać o swoje zdrowie z całą pewnością wie jak ważna w tej kwestii jest odpowiednia dieta. Każdy […]