Co muszą mieć firmy produkujące video?

/
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Żyjemy w czasach, gdzie obraz ma bardzo duże znaczenie. Rozwój portalu YouTube rozpowszechnił edycję wideo. Jednak produkcja filmów jest obecna na rynku od początku telewizji. Czym się różnią amatorskie produkcje na YouTube, a te profesjonalne?

Sprzęt to podstawa

O ile program do montażu i edycji wideo wystarczy nawet najprostszy o tyle żeby mieć co edytować musimy to najpierw zarejestrować. Jakość obrazu, który będzie finalnie oczywiście można delikatnie podkręcić w postprodukcji, jednakże jeśli „surowy” obraz będzie kiepskiej jakości to nic z tego nie będzie. Zatem w pierwszej kolejności zadbajmy o kamerę, która ten obraz będzie nam rejestrować. Rozwój technologii przyniósł nam niespodziewanie opcję kręcenia wideo w lustrzankach, które przy niskiej cenie potrafią rejestrować naprawdę przyzwoity obraz.

Dzisiaj nawet profesjonalne firmy zajmujące się produkcją wideo stawia właśnie na lustrzanki. Dlaczego? Samo body – czyli korpus aparatu – kosztuje niewiele. Często jest to około 3000 zł. Kiedy już mamy podstawę, możemy dobrać do niej odpowiednie obiektywy. Tutaj zaczyna się zabawa, bowiem ceny szkieł zaczynają się od kilkuset złotych, a kończą na kilku lub nawet kilkunastu tysiącach. 

Równie istotny jest dźwięk, warto zatem zaopatrzyć się w dobrej jakości mikrofon. Specjaliści są zgodni, że czasem ważniejsza jest fonia od jakości obrazu. Jednak kiedy zamierzamy zajmować się tym na serio, musimy zadbać obie te kwestie.

Urządzenia poboczne

Podczas pracy profesjonalnej z pewnością będziemy dostawać co rusz większe projekty, wymagające od nas inwestycji w sprzęt, który pomoże nam te zlecenia zrealizować. Na pewno szybko będziemy musieli zainwestować w statyw, softbox czy odbłyśnik. Urządzenia te nie tylko wspomogą naszą pracę, ale okażą się niezastąpione w pewnych momentach. To jest dosłownie minimum, jakie należałoby posiadać przy nawet najprostszych projektach na początku naszej drogi producenta wideo.

Kiedy będziemy chcieli trudnić się projektami marketingowymi jak spoty reklamowe, teledyski czy nawet krótkie formaty, lecz wykonane w sposób profesjonalny powinniśmy pomyśleć o podzielnikach obrazu. Jest to niesamowite urządzenie, które łączy obraz z kilku kamer i wyświetla je razem na jednym monitorze.

Najczęściej spotykanymi są tzw. quady, które dzielą wizję na ekranie na 4 części. Urządzenie to pomaga reżyserowi obejrzeć w jednym czasie podgląd z 4 różnych kamer rejestrujących aktualną scenę. Jest to niezwykle istotne przy doborze odpowiednich kadrów, oraz wprowadzenia odpowiednich zmian jeśli jest taka potrzeba. Reżyser już na planie widzi co można zrobić lepiej, co uwydatnić, a co ukryć.

Zadbaj o dane

Nie możemy zapomnieć o miejscu na nasze dane. Przecież nie chcemy aby podczas pracy okazało się, że mamy za mało miejsca prawda? Druga sprawa, że przy pracy na plikach istotnym jest przesył danych. Im szybciej trwa odczyt i zapis danych tym lepiej dla nas. Dlatego zadbajmy również o sam komputer. Zamontujmy szybkie dyski magnetyczne dobrej jakości lub dominujące już dzisiaj rynek SSD. Na https://www.creativetools.pl/post-it/macierze-dyski.html można znaleźć ich różne rodzaje. Dzięki nim nie tylko zobaczymy różnicę w działaniu samego systemu, ale także szybkości pracy programów. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak zaaranżować wnętrze domu w nowoczesnym stylu?
Jak zaaranżować wnętrze domu w nowoczesnym stylu?
Nowoczesna aranżacja wnętrz to styl dekoracji, który charakteryzuje się minimalizmem, skrajną prostotą i poczuciem swobody. Główną cechą wnętrza w tym […]
Torby podróżne – jakie są ich typy?
Torby podróżne – jakie są ich typy?
Torby podróżne są najważniejszą rzeczą, której będziesz potrzebować podczas podróży. Ponieważ będziesz nosić ze sobą wszystkie swoje rzeczy, ważne jest, […]
Regały magazynowe – jakie są ich rodzaje?
Regały magazynowe – jakie są ich rodzaje?
Magazynowanie na regałach jest powszechnym sposobem przechowywania produktów w magazynach, fabrykach i sklepach detalicznych. Regały są wykorzystywane we wszystkich rodzajach […]