Ile gatunków drzew poznałeś? Widziałeś kiedyś wierzbę? Czy dbasz o lasy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdyby każdy z nas na ostatnie z pytań odpowiedział twierdząco, na pierwsze odpowiadalibyśmy długo i podobnie twierdząco odpowiedzielibyśmy na drugie.

Ich koniec to nasz koniec

Lasy są bezsprzecznie ważne, ponieważ są domem dla wielu różnych gatunków roślin i zwierząt, a ich koniec, oznaczałby koniec dla ludzkości. Dostarczają nam również pożywienia i ziół, z których tworzone są leki, kosmetyki i wiele więcej. Drzewa, https://mazurskafabrykadrewna.pl/wiezba-dachowa-poznan/ krzewy i trawy w lesie stanowią dużą część naszych ekosystemów. I jakkolwiek długo by nie wymieć, lasy to nierozłączny element ludzkości. Nie musimy ich kochać, nie musimy nawet do nich chodzić, ważne, abyśmy po prostu o nie dbali.

W przeszłości ludzie ścinali drzewa, aby zbudować domy lub wykarczować ziemię pod uprawy. Dziś ludzie też ścinają drzewa, jednak często robią to z błahych powodów, dla widoków czy komfortu, a pożarów lasów jest coraz więcej, drzew niestety coraz mniej.

Ścinajmy, twórzmy, zasadzajmy…

Są powody, aby ścinać drzewa, gdyż to surowiec, patrząc z innej perspektywy. I możemy to robić, jednak zadbajmy o to, aby nowe wyrosło na miejscu ściętego. Tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zachować równowagę, która jest bezdyskusyjna.

Z drewna powstają domy, piękne ozdoby, drewno pozwala nam ogrzać się, gdyż stanowi naturalne paliwo, więc jego obecność w naszym życiu jest znacząca. Dbajmy o lasy, dbajmy o ilość drzew i naturalną ciągłość. Zachowanie porządku rzeczy w tym wypadku nie jest niemożliwe, stanowi wybór, czy człowiek będzie w stanie poświęcić kilka chwil, aby biorąc, dać coś od siebie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Zasady spłaty kredytu studenckiego i możliwości zwolnienia ze spłaty
Zasady spłaty kredytu studenckiego i możliwości zwolnienia ze spłaty
Kredyt studencki to rozwiązanie finansowe pozwalające żakom na zasilenie ich konta dodatkową gotówką w systemie comiesięcznym. Jest to produkt finansowy […]
Ekologiczne gadżety reklamowe – czym są?
Ekologiczne gadżety reklamowe – czym są?
Ochrona środowiska to obowiązek każdego z nas. W ostatnich latach coraz częściej mówi się o zastępowaniu plastikowych siatek na zakupy […]
Wulkanizacja – na czym polega naprawa opon?
Wulkanizacja – na czym polega naprawa opon?
Naprawa opon to najskuteczniejsze i najtańsze rozwiązanie problemu przebitej opony. Pokażemy Ci, jak naprawić oponę po przebiciu, uszkodzeniu w wyniku […]