Jak pielęgnować włosy latem?

Latem nasze włosy wymagają specjalnego traktowania i pielęgnacji, której celem powinno być zabezpieczenie ich przed niekorzystnymi czynnikami, takimi jak choćby palące słońce, suche powietrze lub słona morska woda. Jeśli o nie zadbamy na bieżąco, wówczas będziemy miały problem z ich kondycją przez kolejne miesiące. W zimie odbudowanie struktury włosów będzie już niemal niemożliwe. Jak zatem skutecznie pielęgnować je letnią porą?

Proste sposoby – wielki efekt

W lecie dbanie o włosy powinno polegać przede wszystkim na przestrzeganiu kilku kluczowych zasad. Po pierwsze należy zawsze nosić jakieś nakrycie głowy w celu ochrony przed szkodliwym działaniem promieni UV. Wystarczy chustka albo kapelusz, by skutecznie zabezpieczyć pasma przed utratą wody i płowieniem koloru.

Po drugie, niezwykle istotne jest również regularne nawilżanie włosów. Należy więc nakładać specjalne maseczki i odżywki z lipidami. Kosmetyki te powinny być bogate w witaminę E, ponieważ zapobiega ona rozwojowi tzw. wolnych rodników. Można też stosować wcierki do włosów własnej produkcji, na bazie składników dostępnych w każdej drogerii czy aptece.

W dbaniu o włosy pomaga również ich związywanie w kucyk, mycie po każdej wizycie na plaży i kąpieli w wodzie (usuwanie piasku i soli niszczących pasma) oraz suszenie ręcznikiem zawsze przed użyciem suszarki (aby pozbyć się nadmiernej wilgoci).

Konieczne są też wizyty w salonie fryzjerskim, w którym można się poddać zabiegom z użyciem specjalistycznych preparatów (ostatnio używa się tam często produktów Bomb Cosmetics), dostosowanych do konkretnego rodzaju włosów. Innym sposobem jest stosowanie ampułek nawilżających i odbudowujących strukturę włosów, które zawierają wyciągi z roślin, witaminy oraz minerały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

18 + 17 =