Jak nauczyć psa spania na swoim legowisku?

Dom ze zwierzętami z całą pewnością jest domem radosnym pełniejszym i wielu z nas nie wyobraża sobie domu bez zwierząt. Najwięcej osób na czworonożnego przyjaciele wybiera psa. Oprócz wielkiej radości, pies to również szereg obowiązków. Warto od szczeniaka uczyć pas odpowiedniego zachowania. Jednym z kluczowych zagadnień jest nauczenia psa spania w swoim legowisku.

Dlaczego pies nie chce spać w legowisku?

Najczęściej jest to nasza wina. Mając malutkiego i słodkiego szczeniaczka, zazwyczaj legowisko pozostaje puste, a my pozwalamy naszemu pupilowi spać w naszym łóżku. Kiedy pies dorośnie oczekujemy, że będzie ona spał w swoim legowisku, ale nasz psiak nie ma na to ochoty, bo inaczej był nauczone. Dlatego ważne jest, aby od  szczeniaka uczyć psa spać w legowisku. Jeżeli chcemy, aby nasz pies spał w legowisku musimy tak je dobrać i naszykować, aby nasz pupil chciał w nim spać. Pies zwróci uwagę na takie elementy jak wielkość legowiska, materiał jak i wypełnienie. Jeżeli wszystko będzie dla niego odpowiednie, to z chęcią będzie spędzał czas w swoim legowisku.

Konsekwencja kluczem do sukcesu

Nauka spania w legowisku jak i wielu innych czynności wymaga od nas czasu. Dobrym pomysłem w pierwszych dniach jest umieszczenie legowiska dość blisko nas. Pies będzie się w takiej sytuacji czuł bezpieczniej. Warto również do legowiska włożyć ulubioną zabawkę naszego psa lub kocyk z jego legowiska. Bardzo ważna jest konsekwencja, jeżeli już pies zacznie spać w swoim legowisku, pod żadnym pozorem nie możemy go wpuścić ponownie do łóżka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *