Jak wykończyć balkon aby prezentował się efektownie?

Niektórzy korzystają z balkonu od wczesnej wiosny do później jesieni, inni nie używają go prawie w ogóle. Zwykle związane jest to z niepraktycznym urządzeniem lub mało estetycznym wykończeniem, które zamiast zachęcać do spędzania miłego popołudnia w tym dodatkowym pokoju na świeżym powietrzu, sprawia, że jest odwrotnie. Jak spowodować, żeby balkon lub loggia wyglądały efektownie?

Przyjemna podłoga

Standardem wykończenia na osiedlach mieszkaniowych jest zastosowanie terakoty. Poza wieloma zaletami jej główną wadą jest to, że latem bardzo mocno się nagrzewa, a w chłodne dni jest zbyt zimna. Nie jest też szczególnie przyjemna w dotyku. Ciepłego i nowoczesnego charakteru nadadzą podłodze deski na balkon. Mnogość materiałów i kolorów sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie. Dobrze też rodzaj drewna dostosować do warunków atmosferycznych, na które będą narażone. Dzięki temu przetrwa lata w świetnym stanie.

Wygodne i ciekawe meble

Strefa odpoczynku powinna być wygodna, dlatego warto zdecydować się na meble, na których siedzenie jest przyjemnością. Jeśli jest tam dość miejsca, atrakcyjnie prezentować się będzie sofa lub leżak. Jeśli balkon jest bardzo mały, lepiej zainwestować w wygodne krzesełka i niewielki stół.

Dodatki

Aby całość wyglądała spektakularnie, nie można zabraknąć dodatków. Do podłogi z desek, pasować będą wielkie donice wykonane z kamienia lub betonu. Nie musi być ich dużo. Nawet jedna okazała roślina sprawi, że dużo przyjemniej będzie spędzać czas w tym miejscu. Uroku dodadzą także poduchy i niewielki dywanik zewnętrzny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *