Jaka jest różnica między B2B, a B2C?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

B2B to skrót od Business-to-Business, natomiast B2C to skrót od Business-to-Consumer. Akronim B2B opisuje transakcję biznesową, w której dwie firmy wchodzą w interakcję. Na przykład, jeśli sprzedajesz produkt innej firmie, będzie to uznane za transakcję B2B. Jednakże, jeśli sprzedajesz produkt indywidualnemu konsumentowi, będzie to uważane za transakcję B2C.

B2B

Marketing B2B koncentruje się na firmach, które sprzedają produkty lub usługi bezpośrednio innym firmom, a nie konsumentom. Te firmy stanowią 80% światowego PKB i obejmują producentów, dystrybutorów, hurtowników, sprzedawców detalicznych i usługodawców. 

Marketing B2B jest bardziej złożony niż marketing B2C, ponieważ angażuje wielu interesariuszy, takich jak zespoły sprzedaży, działy IT i działy finansowe. Cykl sprzedaży jest dłuższy, a w proces decyzyjny zaangażowanych jest znacznie więcej osób.

B2C

Marketing B2C jest skierowany do konsumentów w przeciwieństwie do przedsiębiorstw. Ten rodzaj marketingu obejmuje produkty takie jak odzież, artykuły spożywcze i napoje sprzedawane bezpośrednio konsumentom za pośrednictwem punktów sprzedaży detalicznej, takich jak sklepy spożywcze lub sklepy internetowe. 

Marketing B2C jest również znany jako marketing konsumencki lub marketing bezpośredni. Wiąże się z relacjami jeden do jednego z klientami i wykorzystuje strategie, takie jak e-mail, media społecznościowe i reklama display, aby do nich dotrzeć.

Jeśli potrzebujesz odpowiedniego narzędzia to koniecznie zajrzyj na: https://omnicommerce.pl/sklep-internetowy-b2c/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie foteliki dla najmłodszych warto zakupić?
Jakie foteliki dla najmłodszych warto zakupić?
Aktywne spędzanie wolnego czasu wraz z dziećmi to jeden z najlepszych sposobów na rodzinną rozrywkę. Popularne są zwłaszcza wycieczki samochodowe […]
Dlaczego potrzebujemy garażu na naszej posesji?
Dlaczego potrzebujemy garażu na naszej posesji?
Możesz się zastanawiać, dlaczego potrzebujesz garażu na swojej posesji. Przecież możesz zaparkować swój samochód na zewnątrz na ulicy i nic […]
Wybór szafki pod telewizor
Wybór szafki pod telewizor
Gospodarując przestrzeń w naszym mieszkaniu warto zadbać o to, ażeby zrobić to w pełni profesjonalnie. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, […]