Audyt energetyczny przedsiębiorstwa – do czego jest nam potrzebny?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Audyt energetyczny przedsiębiorstwa to kompleksowa analiza wykorzystania energii przez Twoją firmę. Może on pomóc Ci dowiedzieć się, gdzie wydajesz pieniądze na marnowanie lub niepotrzebną energię i jak możesz zaoszczędzić pieniądze poprzez wprowadzenie zmian.

Dlaczego potrzebujemy audytu energetycznego przedsiębiorstwa?

Pierwszym krokiem do oszczędzania pieniędzy jest wiedza, co jest wydawane na co. Istnieje wiele sposobów, aby Twoja firma marnowała pieniądze na niepotrzebne zużycie energii – od nieefektywnego sprzętu po zły projekt budynku. Audyt energetyczny przedsiębiorstwa – audytel.pl może pomóc w zidentyfikowaniu tych problemów, dzięki czemu można wdrożyć rozwiązania i szybko zacząć oszczędzać.

Biznesowy audyt energetyczny może pomóc Ci znaleźć sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy na rachunkach za media i uczynić Twój budynek bardziej wydajnym.

Kiedy należy przeprowadzić audyt energetyczny przedsiębiorstwa?

Tego typu inspekcja powinna być przeprowadzana co roku, a nawet dwa razy w roku, jeśli to możliwe. Im szybciej złapiesz problemy, tym większe szanse, że nie będą się one pogarszać w czasie, co oznacza mniej pieniędzy wydanych na naprawy później na drodze.

Jeśli Twoja firma jest już otwarta od kilku lat, to prawdopodobnie istnieją pewne obszary problemowe, które wymagają uwagi od razu, zanim staną się większymi problemami później w dół drogi. Dobrym przykładem może być uszkodzone okno, które wpuszcza zbyt dużo zimnego powietrza w miesiącach zimowych. Może to prowadzić do wyższych kosztów ogrzewania w całym budynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Metody cięcia i gięcia blach
Metody cięcia i gięcia blach
Współczesne metody obróbki elementów metalowych pozwalają na realizację każdego, najbardziej  wymyślnego zamówienia. Technologie stosowane w trakcie takiej obróbki umożliwiają osiągnięcie […]
Jak zagospodarować miejsce w pomieszczeniu gospodarczym?
Jak zagospodarować miejsce w pomieszczeniu gospodarczym?
W wielu polskich domach pomieszczenie gospodarcze jest prawdziwym kącikiem wstydu. Najczęściej przestrzeń tą zostawiamy na sam koniec w czasie urządzania […]
Na czym polega usługa wirtualnego faksu i dlaczego to opłacalne rozwiązanie?
Na czym polega usługa wirtualnego faksu i dlaczego to opłacalne rozwiązanie?
Wielu z nas pamięta jeszcze tradycyjne faksy. Podpięte do linii telefonicznych urządzenia pozwalały na przesyłanie dokumentów na odległość. Ich wadami […]