Jaką kołdrę wybrać?

Stojąc przed wyborem kołdry często nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele jej parametrów przyczynia się do późniejszej satysfakcji z jej użytkowania. Warto zatem zorientować się na co powinniśmy zwrócić uwagę, planując zakup tego artykułu.

Przede wszystkim zwróćmy uwagę na rozmiar – dobrze dobrana kołdra to taka, która jest o około 20 do 30 cm większa, aniżeli rozmiar łóżka. W drugiej kolejności zastanówmy się nad jej grubością. Istnieje specjalna skala oznaczająca „stopień grzania” – często jest ona związana z grubością kołdry. Na letnią wybierzmy zatem tę z niższymi cyframi (i zarazem cieńszą), natomiast w czasie mroźnej zimy – zdecydujmy się na kołdrę z wyższym numerem (grubszą).

Najistotniejszym parametrem, na który musimy zwrócić uwagę jest jednak wypełnienie. Osobom uczulonym poleca się wyłączne korzystanie z kołder antyalergicznych, które można prać w wysokiej temperaturze, i które nie pochłaniają tak łatwo kurzu jak kołdry puchowe, czy kołdry z pierza. Jeśli nie jesteśmy alergikami, mamy do wyboru także kołdry wełniane, jedwabne, poliestrowe, silikonowe, bambusowe, czy kukurydziane. O właściwości każdej z nich najlepiej zapytać sprzedawcę.

Najbardziej popularnymi kołdrami są jednak kołdry puchowe, natomiast coraz większa liczba osób zaczyna doceniać również zalety kołder antyalergicznych, które można nabyć często w sklepach internetowych czy dyskontach i w ostatnim czasie ich zakup nie jest jedynie domeną osób uczulonych. Każdy z pewnością uzna za zaletę fakt, że utrzymanie ich w dobrej kondycji ogranicza się do cyklicznego prania w pralce, nawet w 60. stopniach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *