Jaki olej wybrać do auta?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Regularna wymiana oleju zapewni długotrwałe funkcjonowanie silnika każdego samochodu. Nie należy więc zapominać o tym, by po przejechaniu określonego przebiegu, bądź upłynięciu wskazanego czasu, wykonać powyższą czynność serwisową. Możemy też wymienić olej samodzielnie, to jednak może nastręczać rozmaitych trudności. Podczas wymiany należy jednak sprawdzić jaki konkretnie olej będzie potrzebny do naszego auta. Czasami producent daje nam wybór, w zależności od tego w jakim klimacie dany samochód jeździ.

Sprawdzamy w instrukcji

Jeżeli nie wiemy jakiego rodzaju olej należy wlać do naszego auta, najlepiej po prostu skorzystać z instrukcji. Typ oleju, rodzaj i lepkość muszą być tam bardzo dokładnie wyszczególnione. Jeżeli podana jest tabela z różnymi olejami, należy dobrać taki który będzie najbardziej pasował do krajowego klimatu. Czasami, gdy producent dopuszcza tylko jeden typ, będzie on wypisany na korku wlewowym pod maską. Nowy olej można zakupić w różnych miejscach, a także przez Internet, np. na stronie https://climapartner.pl/.

Zdajemy się na mechaników

Drugą opcją, jeżeli nie posiadamy instrukcji a w sieci nie możemy znaleźć żadnych informacji, jest zdanie się na opinie mechaników. Zazwyczaj mają oni dostęp do specjalnych katalogów, które pozwalają na ustalenie potrzebnego typu oleju. Należy jednak pamiętać, że w takiej sytuacji olej będzie kupował sam warsztat, co na pewno wyjdzie nas o wiele drożej, niż gdybyśmy zamówili go samodzielnie w sieci. Dlatego warto postarać się samodzielnie ustalić typ oleju i samemu go kupić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jakich pomieszczeniach idealnie sprawdzą się meble lustrzane?
W jakich pomieszczeniach idealnie sprawdzą się meble lustrzane?
Sklepy meblowe oferują mnóstwo interesujących projektów, które pięknie prezentują się w domowych aranżacjach. Z udziałem funkcjonalnego i ładnie wykonanego wyposażenia […]
Kilka zabiegów pielęgnacyjnych, które wykonasz sam
Kilka zabiegów pielęgnacyjnych, które wykonasz sam
O swoją brodę warto dbać każdego dnia. Nie każdy zdaje sobie jednak sprawę z tego, iż można pielęgnować ją także […]
Depresja – jakie ma objawy?
Depresja – jakie ma objawy?
Depresja to poważne zaburzenie emocjonalne, które może wpływać na Twoje myśli, nastroje i zachowanie. Depresja to nie to samo, co […]