Jakie buty kupić nastolatkowi?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bywa tak, że możemy nie zdawać sobie z tego sprawy, ale nastolatkowie patrzą na wygląd inaczej niż dorośli. Zwracają uwagę na to, co dla innych może być mało ważne. Ich gusta mogą także się różnić od tych bardziej spopularyzowanych wśród dorosłych. Rodzic powinien to rozumieć i nie starać się zmieniać upodobań nastolatka. Wszystko jest związane z wiekiem i sposobem patrzenia na świat dorastającego dziecka.

W przypadku ubrań jest to szczególnie widoczne. Nastolatkowie bardzo często zwracają uwagę na obuwie. O ile dorośli zwykle postawią na dobre buty, w umiarkowanej cenie, które przy okazji będą w miarę uniwersalne, o tyle nastolatkowie podejdą do tego problemu zupełnie inaczej.

Będą kupować najmodniejsze buty, w których pokazują się gwiazdy. Najczęściej takie byty mają niestandardowe kształty i kolory. Niestety idzie za tym także niestandardowa (wysoka cena). Rodzic w takiej sytuacji może zastanawiać się nad zakupem butów odpowiednich dla swojej pociechy.

Duży wybór – jak się w nim odnaleźć?

Podstawową zasadą przy wyborze butów dla nastolatka jest poszanowanie jego gustu i chęci bycia ubranym modnie. Nastolatkowie zupełnie inaczej patrzą na te kwestie, ale biorą je na poważnie. Dobrze jest mieć do tego szacunek. Niekoniecznie musi nam się podobać to, co wybierze sobie dziecko, jednak kiedy nie zgodzimy się sfinansować tego, proponując coś zupełnie nieatrakcyjnego dla niego, będzie czuło się pokrzywdzone.

Kiedy jednak naprawdę nie umiemy znieść jego wyboru, dobrze jest zaproponować coś neutralnego. Najlepszym przykładem może być tutaj Nike Air Span – jest to dosyć uniwersalny model, który wygląda ładnie, odznacza się solidnością, a przede wszystkim jest wyprodukowany przez popularną markę. Jest to obuwie atrakcyjne cenowo, które powinno podobać się większości nastolatków.

Podobnie jak wyszukane Nike Air Safari. Oczywiście dzisiaj młodzież chciałaby posiadać dużą kolekcję butów. Nie można w tej kwestii przesadzać, bo inaczej jako rodzice szybko byśmy zbankrutowali.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Ubrania dla dzieci – jak je dobrze wybrać?
Ubrania dla dzieci – jak je dobrze wybrać?
Wybierając ubrania dla dzieci, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę porę roku i pogodę. W lecie można wybrać lekkie i […]
Plusy i minusy diety pudełkowej
Plusy i minusy diety pudełkowej
Dieta pudełkowa staje się coraz bardziej popularna wśród osób dbających o swoją kondycję i dietę. Obecnie bardzo prosto wybrać firmę […]
W jakie gadżety i akcesoria warto się wyposażyć idąc na polowanie?
W jakie gadżety i akcesoria warto się wyposażyć idąc na polowanie?
Wybierając się na polowanie, warto przede wszystkim zakupić akcesoria, które umożliwiają szybkie dostrzeżenie zwierzyny nawet z dużych odległości. Należą do […]