Jakie kwiaty doniczkowe wybrać?

Kwiaty to rośliny dodające wnętrzom charakteru i sprawiające, że stają się one znacznie bardziej przytulne i klimatyczne. Z tego powodu kwiaty doniczkowe są często największą ozdobą mieszkań. Przed ich zakupem warto się jednak poważnie zastanowić na wyborem konkretnych miejsc, w których zostaną one postawione. Inne kwiaty nadają się bowiem do kuchni, inne do sypialni, a jeszcze inne na parapet znajdujący się na zewnątrz.

Małe fiołki lub wielkie figowce – zdecyduj sam

Kwiaty doniczkowe spełniają w domach wiele istotnych funkcji, m.in. są doskonałą ozdobą pomieszczeń. Większość z nas decyduje się przeważnie na niewielkie kwiatki, które są z jednej strony praktyczne, z drugiej jednak mniej imponujące niż duże kwiaty w donicach. Takie rośliny idealnie nadają się do mniejszych pomieszczeń, takich jak kuchnie czy pokoje dziecięce.

Do salonu i sypialni warto natomiast rozważyć zakup dużych figowców lub palm, które są wyjątkowo okazałe i po prostu piękne. Do ich posadzenia można wykorzystać choćby wysokie donice z polietylenu, słynące z dużej wytrzymałości i jednocześnie stylowego wyglądu.

Jeśli chodzi o małe kwiatki, to w mieszkaniach sprawdzą się idealnie skrzydłokwiaty, kapturnice czy fiołki (zwłaszcza afrykańskie). Można też zdecydować nie na bardziej nietypowe gatunki – oryginalnym wyborem będzie na przykład roślina kalanchoe, której kwiaty charakteryzują się różnorodnymi kolorami, ciesząc oczy i poprawiając humor w trakcie zimowych, smutnych dni.

Ciekawym pomysłem jest też z pewnością posadzenie bananowców, drzewek cytrusowych, kakaowców lub hibiskusów, wykorzystując do tego celu donice ozdobne na zewnątrz domu. To właśnie tam te egzotyczne rośliny będą się najlepiej prezentowały.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + siedemnaście =