Jakie składniki powinien zawierać dobry szampon?

Współcześnie producenci kosmetyków i specyfików do pielęgnacji ciała starają się dokładać wszelkich starań, aby ich wyroby były bezpieczne dla użytkowników i posiadały przyjazny skład. Wszystko po to, aby zachęcić klientów do zakupu. Jednym z elementarnych produktów do higieny jest szampon do włosów.

Powinien on nie tylko posiadać odpowiednie właściwości myjące, ale również pielęgnować i odżywiać włosy. Warto zatem w trakcie robienia zakupów przyglądać się etykietom ze składem, by wybierać tylko te szampony, które na to zasługują.

Witaminy jako sposób na zdrowe włosy

Jeśli stoimy w drogerii przed półką z szamponami, powinniśmy zwracać szczególną uwagę na ich skład. Dobre szampony do włosów z pewnością muszą zawierać witaminy, w tym zwłaszcza witaminę E oraz witaminę A. Ta pierwsza skutecznie chroni przed tzw. wolnymi rodnikami, druga zaś zapobiega wypadaniu włosów, wspomaga ich wzrost, a dodatkowo broni je przed negatywnym działaniem promieni słonecznych. Ważną funkcję pełni też prowitamina B5 (zwana potocznie pantenolem), która nawilża i łagodzi stany zapalne skóry głowy.

Warto również zwracać uwagę na takie składniki, jak choćby olejek jojoba czy ceramidy, ponieważ doskonale ochraniają one włosy przed niekorzystnym wpływem różnych czynników zewnętrznych, a poza tym mają właściwości regenerujące, co jest zbawienne dla włosów zniszczonych i wyjątkowo suchych. Szampon powinien także zawierać filtry UV stanowiące barierę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Dobrym miejscem do kupowania bezpiecznych i jednocześnie skutecznych środków przeznaczonych do oczyszczania włosów jest sklep fryzjerski Allefryz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *