To proces pomocy udzielanej przez specjalistów psom, cierpiącym na zaburzenia ze strony aparatu ruchu. Jej celem jest doprowadzenie psa do fizjologicznego stanu sprzed kontuzji lub możliwie największe usprawnienie jego funkcjonowania. Dodatkowo rehabilitacja ma pomóc uśmierzyć ból wynikający z kontuzji lub choroby, wspomóc pracę mięśni i stawów oraz zlikwidować inne dodatkowe trudności wpływające na aktywność ruchową psa.
Proces rehabilitacji uzależniony jest nie tylko od wieku, motywacji i stanu zdrowia zwierzęcia, ale również od opieki, którą otrzymują od właściciela. Psy wymagające leczenia ortopedycznego, ze względu na swoje dolegliwości zazwyczaj mają bardzo ograniczoną aktywność ruchową, co automatycznie może wpłynąć na podwyższenie lub obniżenie masy ciała. Warto więc podczas tego okresu skonsultować dietę swojego czworonoga ze specjalistą i wprowadzić odpowiednie suplementy wspomagające zdrowie pupila.
Suplementy to dodatki wprowadzane do karmy, które mają na celu uzupełnienie diety psa w potrzebne składniki i mikroelementy. Są one dobierane przez specjalistów pod kątem rodzaju dolegliwości towarzyszących zwierzęciu i związanych z nim zapotrzebowaniem organizmu na konkretne elementy odżywcze.
Przykładowo w sytuacji zaburzeń aparatu ruchu, wiążącymi się z dużym bólem lub innymi dolegliwościami, które mogą wpływać na obniżenie apetytu i ograniczenie ruchu, warto sięgnąć po suplementy dla psa na masę. Dodawane do codziennej dawki jedzenia wpłyną korzystnie na rozbudowę masy mięśniowej i ograniczą ryzyko osłabienia funkcjonowania psa. Korzystnie wpłyną również na odbudowę uszkodzonych komórek i narządów.
Na rynku można spotkać się z suplementami w różnej postaci. Dostępne są zarówno w formie płynnej (syropy), tabletek czy proszków, dzięki czemu można dostosować formę podania do preferencji właścicieli i ich pupili.