W jakich przypadkach warto zdecydować się na wymianę okien?

Wybudowałeś dom, mieszkacie tam już z rodziną od pewnego czasu, ale po pomieszczeniach zaczęły wam hulać przeciągi, a zimą od okien dobiega przejmujący wręcz chłód? A może kupiliście stare domostwo ze starymi, drewnianymi oknami, których szyby ruszają się już w ramach, farba odłazi, a o tym, by trzymały ciepło można zapomnieć? Oczywiście w pewnych sytuacjach okna wystarczy jedynie dodatkowo uszczelnić, ale w jakich przypadkach konieczna jest wymiana i montaż zupełnie nowych okien? Spróbujemy odpowiedzieć na to pytanie!

Złe okna czy zły montaż?

Specjaliści podkreślają, że winę za zgłoszenia dotyczące problemów z oknami w ponad połowie przypadków ponoszą nie same okna, ale nieprawidłowo i niedbale wykonany montaż. Jednak często przy takim kiepskim montażu uszkodzone zostaje także okno i ponowne osadzenie go w ścianie jest niemożliwe. Wtedy konieczny jest zakup nowych okien i tym razem lepiej powierzyć ich zamocowanie profesjonalistom.

Jeżeli więc potrzebny nam profesjonalny montaż okien Poznań to miasto, w którym znajdziemy wielu specjalistów zajmujących się tym zagadnieniem. W przypadku posiadania okien starego typu, które choć wielokrotnie doszczelniane, nawet w zupełnie prawidłowy sposób i porządnie osadzone dziesiątki lat temu, to jednak wymagają już wymiany ze zwyczajnej starości. Nie mają takich właściwości termoizolacyjnych jak nowe okna, a drewniane ramy rozeschły się i poluzowały się w nich szybki. W takim przypadku najlepiej jest jak najszybciej zdecydować się na nowiutkie okna PCV  albo drewniane i na pomoc fachowców, dzięki której będą nam one służyły przez długie lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *