Koperta foliowa – co to jest?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest?

Koperty foliowe to jeden z najpopularniejszych rodzajów kopert stosowanych do korespondencji osobistej lub biznesowej. Wykonane są z cienkiego, przezroczystego materiału zwanego folią, który jest nanoszony na kopertę w postaci wzoru lub projektu. Folia jest następnie zaklejana, aby uczynić ją wodoodporną i chronić zawartość koperty.

Gdzie się używa?

Koperty foliowe są często używane do celów biznesowych, ponieważ sprawiają wrażenie, że masz coś ważnego do powiedzenia lub przedstawienia. Błyszcząca powierzchnia może być również wykorzystana do pisania po niej specjalnymi markerami.

Koperty foliowe są często używane także do zaproszeń, kartek okolicznościowych i urodzinowych. Mogą być również używane jako część zestawu zaproszeń lub jako sposób na dodanie dodatkowych kolorów do kolekcji papeterii.

Istnieje wiele różnych rodzajów folii: metaliczna, holograficzna i brokatowa – wszystkie one sprawiają, że koperty wyglądają bardziej wyjątkowo i niepowtarzalnie.

Różnice

Główną różnicą między zwykłą kopertą a kopertą foliową jest materiał, z którego została wykonana. Zwykłe koperty wykonane są z papieru lub plastiku, natomiast koperty foliowe z folii aluminiowej lub innego materiału o podobnych właściwościach (np. metalu). Istnieje również kilka innych różnic, takich jak kształt, rozmiar i waga.

Jeśli poszukujesz takiego produktu, to opakowania foliowe producent posiada ich bardzo wiele.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy wypożyczenie maszyn budowlanych jest opłacalne?
Czy wypożyczenie maszyn budowlanych jest opłacalne?
Na każdym placu budowy niezbędne są specjalistyczne maszyny, które ułatwiają wykonywanie poszczególnych prac. Zaliczamy do nich m.in. koparki, betoniarki, agregaty […]
Wszystko o diecie pudełkowej
Wszystko o diecie pudełkowej
Dieta pudełkowa to idealne rozwiązanie dla wielu osób. Przede wszystkim dla tych, które nie mają czasu na gotowanie. Najczęściej dotyczy […]
Jak wybrać odpowiedni rodzaj wkrętów?
Jak wybrać odpowiedni rodzaj wkrętów?
Podczas remontu lub zwykłego majsterkowania z pewnością przyjdzie czas na użycie wkrętów w celu połączenia materiałów. Jakie mamy rodzaje wkrętów […]