Ogrzewanie elektryczne idealne dla alergików

Jedną z niewielu korzyści zimy jest koniec alergii – jednak nie dla wszystkich. Jeśli cierpimy na alergię na kurz lub zwierzęta,kontrolowanie alergii jest całorocznym wyzwaniem. Systemy ogrzewania z wymuszonym obiegiem powietrza mogą pogorszyć alergię w ciągu sezonu zimowego. Dlatego na rynku pojawiają się nowe rodzaje ogrzewania.

Jak działa ogrzewanie?

Istnieją dwa rodzaje ogrzewania, a jeden z nich jest dobrym wyborem dla alergików. Te dwa typy to elektryczne i hydrauliczne. Wybór zależy od naszych preferencji. Elektryczne ogrzewanie wykorzystuje kable. Można je montować bezpośrednio na podłożu lub osadzać w cemencie, aby utworzyć płytę promieniującą. Hydrauliczne ogrzewanie wykorzystuje kocioł do wytwarzania gorącej wody lub pary, a elastyczne rury PEX instaluje się bezpośrednio na podłożu lub osadza w cemencie. Kiedy woda lub para mają prawidłową temperaturę, przepływają przez rurki PEX i ogrzewają.

Dlaczego ogrzewanie jest dobre dla osób, cierpiących na alergię?

Głównym problemem, związanym z wymuszonymi systemami powietrza, jest wydmuchiwanie powietrza wokół przestrzeni, która zawirowuje kurz wokół pomieszczeń mieszkalnych. Elektryczne ogrzewanie jest dobre dla osób, cierpiących na alergię. Obniża liczbę poruszających się alergenów. Ponadto w ten sposób ogrzewane powietrze pozwala wyeliminować stałe alergeny. Chroni też przed suchością i podrażnieniem. Ogrzewanie podłogowe może wyeliminować konieczność posiadania wykładzin. Dlatego warto zastanowić się nad tym rodzajem ogrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *