Ogrzewanie elektryczne idealne dla alergików

Jedną z niewielu korzyści zimy jest koniec alergii – jednak nie dla wszystkich. Jeśli cierpimy na alergię na kurz lub zwierzęta,kontrolowanie alergii jest całorocznym wyzwaniem. Systemy ogrzewania z wymuszonym obiegiem powietrza mogą pogorszyć alergię w ciągu sezonu zimowego. Dlatego na rynku pojawiają się nowe rodzaje ogrzewania.

Jak działa ogrzewanie?

Istnieją dwa rodzaje ogrzewania, a jeden z nich jest dobrym wyborem dla alergików. Te dwa typy to elektryczne i hydrauliczne. Wybór zależy od naszych preferencji. Elektryczne ogrzewanie wykorzystuje kable. Można je montować bezpośrednio na podłożu lub osadzać w cemencie, aby utworzyć płytę promieniującą. Hydrauliczne ogrzewanie wykorzystuje kocioł do wytwarzania gorącej wody lub pary, a elastyczne rury PEX instaluje się bezpośrednio na podłożu lub osadza w cemencie. Kiedy woda lub para mają prawidłową temperaturę, przepływają przez rurki PEX i ogrzewają.

Dlaczego ogrzewanie jest dobre dla osób, cierpiących na alergię?

Głównym problemem, związanym z wymuszonymi systemami powietrza, jest wydmuchiwanie powietrza wokół przestrzeni, która zawirowuje kurz wokół pomieszczeń mieszkalnych. Elektryczne ogrzewanie jest dobre dla osób, cierpiących na alergię. Obniża liczbę poruszających się alergenów. Ponadto w ten sposób ogrzewane powietrze pozwala wyeliminować stałe alergeny. Chroni też przed suchością i podrażnieniem. Ogrzewanie podłogowe może wyeliminować konieczność posiadania wykładzin. Dlatego warto zastanowić się nad tym rodzajem ogrzewania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *