Picie herbaty – jakie ma korzyści zdrowotne?

Picie herbaty jest popularną rozrywką w wielu kulturach na całym świecie. Herbata jest spożywana od wieków, ale dzięki nowym informacjom o jej korzyściach zdrowotnych i zastosowaniach leczniczych staje się jednym z najczęściej badanych napojów na świecie.

Herbatę przyrządza się z liści Camellia sinensis i innych roślin w gorącej wodzie. Istnieje wiele różnych rodzajów herbaty, z których każdy ma swój niepowtarzalny smak i korzyści zdrowotne.

Herbata jest częścią ludzkiej kultury od tysięcy lat. Jest najczęściej spożywanym napojem na świecie – szacuje się, że każdego dnia wypija się 3 miliardy filiżanek.

Korzyści zdrowotne płynące z picia herbaty są liczne i dobrze zbadane.

Herbata jest bogata w antyoksydanty, które pomagają zwalczać wolne rodniki 

Wolne rodniki to niestabilne cząsteczki, które uszkadzają komórki, prowadząc do przedwczesnego starzenia się, a nawet raka. Przeciwutleniacze pozbywają się tych wolnych rodników, zanim zdążą one wyrządzić jakiekolwiek szkody w organizmie.

Herbata zawiera również polifenole, inny rodzaj przeciwutleniaczy, które zostały powiązane ze zdrowszą skórą i poprawą funkcji poznawczych 

Polifenole mogą również pomóc w zapobieganiu chorobom serca i nowotworom, obniżając poziom cholesterolu i hamując wzrost guzów.

Kolejną zaletą picia herbaty jest jej działanie moczopędne – zwiększa produkcję moczu i pomaga wypłukać toksyny z organizmu szybciej niż woda 

To sprawia, że jest szczególnie przydatna dla osób, które próbują schudnąć lub zmniejszyć wzdęcia spowodowane zatrzymywaniem wody.

Jeśli chcesz kupić herbatę, to koniecznie zrób to na stronie internetowej: obt-online.com.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *