Projektowanie stron internetowych i sklepów online

Współcześnie projektowane strony internetowe starają się przede wszystkim spełniać założonym sobie cel biznesowy. W zależności od tego co chcemy uzyskać czy i w jaki sposób to by poprowadzić użytkownika takiego serwisu będziemy inaczej organizować treści inaczej podyktować całą stronę internetową. Dotyczy to w takiej samej mierze strony opierających się na dostarczaniu interesujących artykułów jak i sklepów internetowych oferujących przede wszystkim produkty sprzedawane w takim sklepie. Celem strony informacyjnej jest dostarczenie użytkownikowi w przystępny sposób informacji oraz taka organizacja treści tej strony aby czytelnik zawsze był w stanie łatwo dotrzeć do najbardziej interesujących go tekstów.
Projektowanie sklepów internetowych polega zaś przede wszystkim na zorganizowaniu w możliwie jak najbardziej przystępny dla użytkownika serwisu sposób katalogu produktów oraz na takim zaprojektowaniu całego procesu zakupowego aby przebiegał on w sposób możliwie jak najszybszy i jak najprostszy. Dzięki temu możemy ograniczyć ilość tak zwanych porzuconych koszyków czyli zamówienie które nie zostały do końca sfinalizowane przez internautę.

Projektowanie stron internetowych oraz sklepów online polega więc w dużym stopniu na projektowaniu interakcji użytkownika takiego serwisu z samą stroną internetową. Całość tej interakcji powinna przebiegać sposób możliwie jak najbardziej przyjazny dla użytkownika lub klienta. Tylko wtedy jesteśmy w stanie zrealizować założone cele – doprowadzić do sprzedaży produktu lub też zapisania się internauty na naszą listę mailingową.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *