Punktowe dozowniki oleju i smaru – jakie mają plusy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dozownik oleju i smaru to świetny sposób na szybkie i łatwe dozowanie niewielkich ilości środków smarnych.

Najczęstszym przykładem jest smarownica, która działa jak pompka wypychająca małe ilości smaru. Jest to szczególnie przydatne, gdy trzeba nanieść smar na konkretne miejsce, np. pod samochód lub rower. Utrzymuje również ręce w czystości, dzięki czemu nie musisz się martwić, że smar dostanie się na inne części ciała lub ubrania.

Zalety tego typu dozowników to:

Oszczędność czasu 

Dzięki dozownikowi oleju możesz szybko nałożyć smar na trudne miejsca bez konieczności używania rąk. Dzięki temu jest to znacznie szybsze niż używanie palców lub dłoni do ręcznego nakładania smaru.

Zachowaj czyste ręce 

Użycie pistoletu do oleju oznacza, że środek smarny trafia dokładnie tam, gdzie chcesz, więc nie ma ryzyka, że dostanie się na siebie lub inne części pojazdu lub maszyny.

Oszczędność pieniędzy 

Dzięki zużyciu mniejszej ilości środka smarnego na jedną aplikację za pomocą pistoletu do oleju, zaoszczędzisz również pieniądze w dłuższej perspektywie, a także będziesz mieć pewność, że każda kropla jest efektywnie wykorzystana, zanim zostanie zmarnowana na coś niepotrzebnego!

Są bardzo precyzyjne

Punktowe dozowniki oleju i smaru pozwalają na nałożenie dokładnie takiej ilości smaru, jaka jest potrzebna – co oznacza, że powstaje mniej odpadów niż w przypadku stosowania tradycyjnych metod ręcznego nakładania płynu na metalowe powierzchnie. Pomaga to również zmniejszyć bałagan, ponieważ tylko tyle płynu, ile jest wymagane w danym momencie, bez nadmiernego rozpylania lub marnowania.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Lampy sufitowe jako modne wyposażenie wnętrz
Lampy sufitowe jako modne wyposażenie wnętrz
Każdą aranżację można zaprojektować zgodnie z wszystkimi oczekiwaniami użytkowników. Sprzyja temu oczywiście szeroki asortyment, który proponowany jest w sklepach stacjonarnych […]
Sposoby na poprawienie komunikacji wewnątrz firmy?
Sposoby na poprawienie komunikacji wewnątrz firmy?
Atmosfera w firmie jest czynnikiem, który ma duży wpływ na pracowników. Jeżeli wewnątrz organizacji mają miejsce nieporozumienia czy konflikty, mocno […]
Wynajem samochodów osobowych i dostawczych
Wynajem samochodów osobowych i dostawczych
Wynajem samochodów dostawczych i osobowych to interesująca opcja dla wielu kierowców. Przydać mogą się one podczas dostawy towaru do sklepu, […]