Punktowe dozowniki oleju i smaru – jakie mają plusy?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dozownik oleju i smaru to świetny sposób na szybkie i łatwe dozowanie niewielkich ilości środków smarnych.

Najczęstszym przykładem jest smarownica, która działa jak pompka wypychająca małe ilości smaru. Jest to szczególnie przydatne, gdy trzeba nanieść smar na konkretne miejsce, np. pod samochód lub rower. Utrzymuje również ręce w czystości, dzięki czemu nie musisz się martwić, że smar dostanie się na inne części ciała lub ubrania.

Zalety tego typu dozowników to:

Oszczędność czasu 

Dzięki dozownikowi oleju możesz szybko nałożyć smar na trudne miejsca bez konieczności używania rąk. Dzięki temu jest to znacznie szybsze niż używanie palców lub dłoni do ręcznego nakładania smaru.

Zachowaj czyste ręce 

Użycie pistoletu do oleju oznacza, że środek smarny trafia dokładnie tam, gdzie chcesz, więc nie ma ryzyka, że dostanie się na siebie lub inne części pojazdu lub maszyny.

Oszczędność pieniędzy 

Dzięki zużyciu mniejszej ilości środka smarnego na jedną aplikację za pomocą pistoletu do oleju, zaoszczędzisz również pieniądze w dłuższej perspektywie, a także będziesz mieć pewność, że każda kropla jest efektywnie wykorzystana, zanim zostanie zmarnowana na coś niepotrzebnego!

Są bardzo precyzyjne

Punktowe dozowniki oleju i smaru pozwalają na nałożenie dokładnie takiej ilości smaru, jaka jest potrzebna – co oznacza, że powstaje mniej odpadów niż w przypadku stosowania tradycyjnych metod ręcznego nakładania płynu na metalowe powierzchnie. Pomaga to również zmniejszyć bałagan, ponieważ tylko tyle płynu, ile jest wymagane w danym momencie, bez nadmiernego rozpylania lub marnowania.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak karmić domowe zwierzęta?
Jak karmić domowe zwierzęta?
Domowe zwierzęta są jak członkowie rodziny. Nie oznacza to jednak, że ich posiłki powinny wyglądać tak samo, jak w przypadku […]
Impreza rodzinna – a może postawić na uroczystość w plenerze?
Impreza rodzinna – a może postawić na uroczystość w plenerze?
Chrzciny, komunie, jubileusze – co łączy wszystkie te imprezy? Są to typowo rodzinne uroczystości, na które zaprasza się sporą ilość […]
Namiot eventowy – na jakie okazje można go wykorzystać?
Namiot eventowy – na jakie okazje można go wykorzystać?
Namiot eventowy to doskonały wybór na każdą okazję. Niezależnie od tego, czy organizujesz wesele, przyjęcie urodzinowe, czy inne wydarzenie, jest […]