Rodzaje folii stretch – na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?

Folia typu stretch przydaje się w bardzo różnych sytuacjach. Może znaleźć zastosowanie zarówno w domu jak również w przemyśle. Jej charakterystyką jest rozciąganie się (z ang. stretch) i jednocześnie elektryzowanie, co powoduje przywieranie jednej warstwy do drugiej w naturalny sposób. Można za jej pomocą między innymi gromadzić przedmioty w jednym miejscu, np. w celu wykonania przeprowadzki, zabezpieczać ładunki podczas transportu pomiędzy budynkami firmowymi. Nadaje się nawet do wyjątkowo ciężkich przedmiotów.

Stretch przezroczysty

Zdecydowanie najbardziej popularnym rodzajem folii typu stretch jest jej przezroczysta wersja. Nie jest ona bardzo wytrzymała, jednak ma dużą zaletę właśnie postaci przezroczystości. Dzięki temu można łatwo sprawdzić co jest nią owinięte, co będzie bardzo przydatne chociażby podczas zabezpieczania małych rzeczy w trakcie przeprowadzki. Folie tego typu są produkowane przez bardzo wiele firm, ale warto wyróżnić chociażby Folmat. Jeśli potrzebujemy większej wytrzymałości, można nawinąć więcej warstw – jedna na drugą.

Folia wzmocniona

Istnieją również specjalne wzmocnione wersje folii typu stretch. Wykorzystuje się je do zabezpieczania cięższych ładunków podczas ich przewożenia. Na przykład kostka brukowa na palecie musi zostać okręcona tego typu folią, by poszczególne elementy nie mogły z palety spaść. Podobnie przewozi się na paletach worki i inne przedmioty, które mogłyby wypaść w trakcie przewozu. Jeśli więc bardziej niż na przezroczystości zależy nam na wytrzymałości, wybierzmy folię wzmocnioną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *