Trening EMS – podstawy i wyposażenie

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest elektrostymulacja?

Elektrostymulacja to zabieg wykorzystujący impulsy elektryczne do stymulacji grup mięśniowych i wzmocnienia procesu treningowego. Ten rodzaj stymulacji może być stosowany w fizjoterapii lub medycynie sportowej, aby pomóc w rehabilitacji i powrocie do zdrowia po urazach. Może być również stosowany w celu poprawy wyników sportowców.

Elektrostymulacja może być stosowana poprzez umieszczenie elektrod bezpośrednio na skórze lub poprzez kamizelkę z elektrodami, która tworzy obwód. Prąd elektryczny przemieszcza się przez ciało, stymulując aktywność mięśni i wzmacniając je.

Elektrostymulacja różni się od elektroterapii, która wykorzystuje prądy elektryczne do uśmierzenia bólu lub zmniejszenia stanu zapalnego (np. po operacji). Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące tego rodzaju treningu można się dowiedzieć np. ze strony https://meonems.pl/baza-wiedzy/trening-ems-i-rozwoj-miesni-co-musisz-wiedziec/.

Kto powinien korzystać z elektrostymulacji?

Z elektrostymulacji może skorzystać każdy, kto musi wrócić do zdrowia po kontuzji lub chce poprawić poziom swojej sprawności. Jest ona szczególnie przydatna dla osób o słabej mobilności, które nie są w stanie regularnie ćwiczyć z powodu bólu i sztywności stawów lub mięśni. 

Jak działa elektrostymulacja?

Elektrostymulacja jest formą elektrycznej stymulacji mięśni (EMS). Wykorzystuje ona małe prądy elektryczne do stymulowania mięśni i powodowania ich skurczu. Może to pomóc w poprawieniu siły i zakresu ruchu, a także złagodzić ból. Urządzenie wysyła impulsy elektryczne przez przewody, które są przymocowane do skóry. Prąd jest niski, więc nie będziesz odczuwał bólu ani dyskomfortu.  Jak elektrostymulacja pomaga w leczeniu urazów? Elektrostymulacja może być stosowana w leczeniu urazów mięśni, takich jak naciągnięcia i zwichnięcia, poprzez zwiększenie przepływu krwi do danego obszaru. Może również zwiększyć zakres ruchu i poprawić siłę po operacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym się kierować przy zakupie lampy do salonu?
Czym się kierować przy zakupie lampy do salonu?
Wybierając meble czy akcesoria to salonu, większość osób kieruje się niewątpliwie kwestią estetyczną – rzecz powinna być gustowna i pasować […]
Czego nie może zabraknąć na wyposażeniu u żadnego ratownika medycznego?
Czego nie może zabraknąć na wyposażeniu u żadnego ratownika medycznego?
Elementem, który skutecznie wyróżnia każdego ratownika medycznego jest jego strój. Obowiązujące przepisy jasno regulują, jakie cechy powinien spełniać. Wytyczne tego […]
Bez tego nie obejdzie się żadna cukiernia
Bez tego nie obejdzie się żadna cukiernia
Otwarcie własnej cukierni to marzenie wielu osób. Do tego, aby działała ona właściwie i przyciągała klientów niezbędne jest wyposażenie w […]