Trening EMS – podstawy i wyposażenie

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest elektrostymulacja?

Elektrostymulacja to zabieg wykorzystujący impulsy elektryczne do stymulacji grup mięśniowych i wzmocnienia procesu treningowego. Ten rodzaj stymulacji może być stosowany w fizjoterapii lub medycynie sportowej, aby pomóc w rehabilitacji i powrocie do zdrowia po urazach. Może być również stosowany w celu poprawy wyników sportowców.

Elektrostymulacja może być stosowana poprzez umieszczenie elektrod bezpośrednio na skórze lub poprzez kamizelkę z elektrodami, która tworzy obwód. Prąd elektryczny przemieszcza się przez ciało, stymulując aktywność mięśni i wzmacniając je.

Elektrostymulacja różni się od elektroterapii, która wykorzystuje prądy elektryczne do uśmierzenia bólu lub zmniejszenia stanu zapalnego (np. po operacji). Wszelkie potrzebne szczegóły dotyczące tego rodzaju treningu można się dowiedzieć np. ze strony https://meonems.pl/baza-wiedzy/trening-ems-i-rozwoj-miesni-co-musisz-wiedziec/.

Kto powinien korzystać z elektrostymulacji?

Z elektrostymulacji może skorzystać każdy, kto musi wrócić do zdrowia po kontuzji lub chce poprawić poziom swojej sprawności. Jest ona szczególnie przydatna dla osób o słabej mobilności, które nie są w stanie regularnie ćwiczyć z powodu bólu i sztywności stawów lub mięśni. 

Jak działa elektrostymulacja?

Elektrostymulacja jest formą elektrycznej stymulacji mięśni (EMS). Wykorzystuje ona małe prądy elektryczne do stymulowania mięśni i powodowania ich skurczu. Może to pomóc w poprawieniu siły i zakresu ruchu, a także złagodzić ból. Urządzenie wysyła impulsy elektryczne przez przewody, które są przymocowane do skóry. Prąd jest niski, więc nie będziesz odczuwał bólu ani dyskomfortu.  Jak elektrostymulacja pomaga w leczeniu urazów? Elektrostymulacja może być stosowana w leczeniu urazów mięśni, takich jak naciągnięcia i zwichnięcia, poprzez zwiększenie przepływu krwi do danego obszaru. Może również zwiększyć zakres ruchu i poprawić siłę po operacji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
W jaki sposób najkorzystniej znieść współwłasność?
W jaki sposób najkorzystniej znieść współwłasność?
Ze współwłasnością mamy do czynienia w sytuacji, gdy własność tej samej rzeczy, ruchomości bądź nieruchomości przysługuje kilku osobom. Najczęściej dochodzi […]
Z jakimi problemami rodzinnymi udać się do adwokata?
Z jakimi problemami rodzinnymi udać się do adwokata?
Duża część społeczeństwa ma kłopoty związane z relacjami z rodziną. Często nie dotyczą one jedynie błahych spraw, a ich natura […]
O czym należy pamiętać przy budowie domu?
O czym należy pamiętać przy budowie domu?
Jeśli planujesz budowę domu, to jest kilka rzeczy, które trzeba pamiętać przed podjęciem plunge. Proces budowy domu nie jest tak […]