W co powinien być wyposażony inteligentny dom?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Inteligentny dom to taki, który jest wyposażony w szereg urządzeń, którymi można zdalnie sterować. Urządzenia te współpracują ze sobą, aby ułatwić Ci życie. Mogą pomóc Ci oszczędzać energię, a nawet mieć oko na Twój dom, gdy jesteś poza nim.

Oto niektóre z najczęstszych funkcji spotykanych w inteligentnych domach:

Inteligentna instalacja elektryczna

Inteligentny system elektryczny pozwala na zdalne sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu. Dotyczy to wszystkiego, od oświetlenia i klimatyzatorów po lodówki i pralki. System pozwala zaplanować korzystanie z tych urządzeń, tak aby były one włączane tylko wtedy, gdy są potrzebne. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną, a także zmniejszyć emisję z elektrowni. Chcąc zamontować taka instalację elektryczną w swoim domu warto sprawdzić stronę https://www.luksystem.pl/inteligentny-dom-old/oferta/instalacje/.

Inteligentne termostaty

Inteligentne termostaty są programowalne i można nimi sterować zdalnie za pomocą aplikacji na smartfony. Niektóre modele uczą się także Twoich wzorców, dzięki czemu mogą automatycznie regulować temperaturę. Możesz nawet ustawić „geofence”, dzięki czemu system HVAC będzie wiedział, kiedy wychodzisz lub wracasz do domu i wykorzysta tę informację, aby ogrzać lub schłodzić dom w zależności od potrzeb.

Inteligentne zamki

Inteligentne zamki pozwalają na zdalne odblokowanie drzwi za pomocą aplikacji w telefonie, co oznacza koniec z grzebaniem w kieszeniach w poszukiwaniu kluczy po powrocie do domu z pracy. Inteligentne zamki mają również kody wejściowe w stylu klawiatury, dzięki czemu goście mogą dostać się do domu bez konieczności posiadania dostępu do telefonu lub zmagania się z kodami.

Systemy oświetleniowe

Systemy oświetleniowe występują w wielu kształtach i rozmiarach – wszystko od prostych żarówek, które zmieniają kolory w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz, po bardziej zaawansowane systemy, które pozwalają na sterowanie swoim oświetleniem i ustawiaj timerów za pomocą telefonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czym dokładnie jest CNC?
Czym dokładnie jest CNC?
Wytwórstwo różnych podzespołów, narzędzi i elementów ze stali, drewna oraz tworzyw sztucznych jest bardzo popularne w dzisiejszych czasach. Wykorzystuje się […]
Czym kierować się w wyborze zaproszenia?
Czym kierować się w wyborze zaproszenia?
Zapewne nikt, kto nie planuje ślubu i wesela nie wie, jak wiele przygotowań wymagają te uroczystości. Zanim nadejdzie ten piękny […]
Czy nauka fizyki może być fascynująca?
Czy nauka fizyki może być fascynująca?
Fizyka to trudny, a przez to często nielubiany przedmiot. Trudno się dziwić – do jego pełnego zrozumienia potrzebna jest dobra […]