W co powinien być wyposażony inteligentny dom?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Inteligentny dom to taki, który jest wyposażony w szereg urządzeń, którymi można zdalnie sterować. Urządzenia te współpracują ze sobą, aby ułatwić Ci życie. Mogą pomóc Ci oszczędzać energię, a nawet mieć oko na Twój dom, gdy jesteś poza nim.

Oto niektóre z najczęstszych funkcji spotykanych w inteligentnych domach:

Inteligentna instalacja elektryczna

Inteligentny system elektryczny pozwala na zdalne sterowanie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w domu. Dotyczy to wszystkiego, od oświetlenia i klimatyzatorów po lodówki i pralki. System pozwala zaplanować korzystanie z tych urządzeń, tak aby były one włączane tylko wtedy, gdy są potrzebne. Dzięki temu można zaoszczędzić pieniądze na rachunkach za energię elektryczną, a także zmniejszyć emisję z elektrowni. Chcąc zamontować taka instalację elektryczną w swoim domu warto sprawdzić stronę https://www.luksystem.pl/inteligentny-dom-old/oferta/instalacje/.

Inteligentne termostaty

Inteligentne termostaty są programowalne i można nimi sterować zdalnie za pomocą aplikacji na smartfony. Niektóre modele uczą się także Twoich wzorców, dzięki czemu mogą automatycznie regulować temperaturę. Możesz nawet ustawić „geofence”, dzięki czemu system HVAC będzie wiedział, kiedy wychodzisz lub wracasz do domu i wykorzysta tę informację, aby ogrzać lub schłodzić dom w zależności od potrzeb.

Inteligentne zamki

Inteligentne zamki pozwalają na zdalne odblokowanie drzwi za pomocą aplikacji w telefonie, co oznacza koniec z grzebaniem w kieszeniach w poszukiwaniu kluczy po powrocie do domu z pracy. Inteligentne zamki mają również kody wejściowe w stylu klawiatury, dzięki czemu goście mogą dostać się do domu bez konieczności posiadania dostępu do telefonu lub zmagania się z kodami.

Systemy oświetleniowe

Systemy oświetleniowe występują w wielu kształtach i rozmiarach – wszystko od prostych żarówek, które zmieniają kolory w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz, po bardziej zaawansowane systemy, które pozwalają na sterowanie swoim oświetleniem i ustawiaj timerów za pomocą telefonu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać czytnik kodów kreskowych do swojego sklepu?
Jak wybrać czytnik kodów kreskowych do swojego sklepu?
Wybór czytnika kodów kreskowych powinien być przede wszystkim podyktowany specyfiką konkretnego przedsiębiorstwa. Jeśli nie ma potrzeby szybkiego odczytu kodów ani […]
Jak dbać o soczewki kontaktowe?
Jak dbać o soczewki kontaktowe?
Soczewki kontaktowe są coraz bardziej popularne i często zastępują okulary. Mają wiele zalet, m.in. można w nich pływać, wygodnie uprawiać […]
Czy każde kupno mieszkania to dobra inwestycja pieniędzy?
Czy każde kupno mieszkania to dobra inwestycja pieniędzy?
Kiedy myślisz o zakupie domu, zawsze powinieneś upewnić się, że jest to dobra inwestycja pieniędzy. Duży popyt Wraz ze wzrostem […]