Z jakich materiałów tworzy się wykładzinę?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób zamiast nowoczesnych płytek czy paneli wybiera wykładzinę jako główny materiał na podłogę. Tego rodzaju produkty są bowiem stosunkowo tanie i charakteryzują się dużą różnorodnością w zakresie wzorów, tworzyw służących do wykonania oraz kolorów. Ponadto, warto podkreślić, że ich ułożenie nie wymaga od nas specjalistycznej wiedzy ani dużych nakładów pracy. Ich rodzaj dobiera się w zależności od miejsca przeznaczenia, a w zasadzie sposobu jego użytkowania.

Tworzywa naturalne lub sztuczne – wybór należy do nas

Wykładziny mogą się składać z jednej lub kilku warstw. Te pierwsze mają w swoim przekroju jednolitą strukturę, gdzie warstwą użytkową jest przede wszystkim grubość wykładziny. Nie można więc w łatwy sposób dopatrzyć się śladów zużycia produktu.

Z kolei wykładzina obiektowa wielowarstwowa oprócz wspomnianej warstwy użytkowej posiada też podkład, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed ścieraniem się czy powstawaniem zabrudzeń. Na rynku np. na https://www.aximo.pl/ można znaleźć kilka rodzajów wykładzin wykonanych z różnych materiałów.

Elastyczne – np. linoleum, zrobione z tkaniny jutowej, która jest zatopiona w masie z olejów i żywic. Mają maksymalnie 4 mm grubości i są dodatkowo zabezpieczone z zewnątrz woskiem. W tej kategorii mieszczą się także wykładziny kauczukowe.

Winylowe – idealnie sprawdzą się w takich pomieszczeniach, jak kuchnie, łazienki czy korytarze. są bowiem odporne na wilgoć, oleje i chemię zawartą w środkach czystości. Robi się je z syntetycznych włókien (np. szklanego) i dodatków w postaci drobnych płytek, kamieni czy granulek wtopionych w warstwę dekoracyjną.

Dywanowe – rozkładane przede wszystkim na parkietach, posadzkach betonowych i panelach. Wykonywane są z naturalnych materiałów (np. wełny owczej), dających poczucie miękkości, a także podkładu z juty, kauczuku, filcu albo pianki poliwinylowej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co zrobić, żeby zachęcić klientów sklepu do zakupu danych produktów?
Co zrobić, żeby zachęcić klientów sklepu do zakupu danych produktów?
Pomimo szybkiego rozwoju sklepów internetowych nadal większość ludzi robi regularne zakupy w placówkach stacjonarnych. W przypadku tego typu podmiotów zachodzi […]
Jaka jest różnica między B2B, a B2C?
Jaka jest różnica między B2B, a B2C?
B2B to skrót od Business-to-Business, natomiast B2C to skrót od Business-to-Consumer. Akronim B2B opisuje transakcję biznesową, w której dwie firmy […]
Jakie są koszta holowania samochodu na lawecie?
Jakie są koszta holowania samochodu na lawecie?
Holowanie samochodu dla nikogo nie jest czynnością przyjemną oraz sytuacją wyczekiwaną – kosztuje nas ono sporo stresu, a jeśli pojazd […]