Z jakich tkanin produkowane są rolety?

Podczas poszukiwania idealnych rolet na czas wakacyjnych upałów warto wziąć pod uwagę nie tylko ich kolory i dekoracyjne formy, które dodatkowo ozdobią wnętrze, ale przede wszystkim zwrócić uwagę na jakość rolet i ich funkcje.

Tkaniny w roletach okiennych

Podstawowe typy tkanin w roletach okiennych możemy podzielić na materiały standardowe, stosowane do rolet uniwersalnych oraz tkaniny thermo, których używa się do rolet o dodatkowych właściwościach do odbijania światła i zapobiegania przegrzewaniu się wnętrza w mieszkaniu. Rolety mogą być złożone z jednolitych materiałów na całej swojej długości, jak i z połączenia pasów, które częściowo są prześwitujące, a częściowo całkowicie zaciemnione. Takie połączenia pozwalają też na zobaczenie, co jest za oknem bez podnoszenia rolety i jednocześnie wpuszczają do wnętrza trochę więcej światła. Jeśli w pomieszczeniu przewidywana jest też moskitiera na okno, to warto upewnić się przed zakupem rolety, czy jej wymiar jest odpowiedni i czy sposób montażu rolety nie będzie później kolidował z rozmiarem moskitiery.

Rolety dzień – noc a komfort przebywania w mieszkaniu

W mieszkaniach bardzo dobrze sprawdzają się rolety dzień-noc, takie jak przykłady ze strony https://rolety24.net/rolety-dzien-i-noc. Są one zrobione z odpornej tkaniny i wspomnianych wcześniej, naprzemiennych pasów – jasnych i ciemnych. Ten typ rolet jest szczególnie polecany dla osób, które pracują w domu i muszą się jednocześnie zabezpieczać przed palącymi promieniami wnikającymi przez okno i odbijającymi się od monitora, a zarazem potrzebują światła dziennego do wygodnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *