Brama garażowa – jak przebiega jej montaż?

Brama garażowa to ważny element, który spełnia wiele funkcji. Przede wszystkim zapewnia skuteczną ochronę przed włamaniem, czy czynnikami zewnętrznymi, ale też ozdabia budynek i zwiększa funkcjonalność garażu, czy komfort jego użytkowania. Największą popularnością cieszą się segmentowe bramy garażowe Katowice są miastem, gdzie można je zamówić w wielu sklepach branżowych. Zaletą tego modelu jest doskonała izolacja cieplna oraz skuteczne zabezpieczenie przed włamaniami. Jak przebiega jej montaż?

Instruktaż krok po kroku

Na początku należy przykręcić szynę, która umieszczona jest przy dolnym wzmocnieniu bocznej prowadnicy. Dzięki temu można zapewnić stabilizację konstrukcji. Właściwy montaż zaczyna się jednak od podłogi, do której mocuje się profile boczne. Następnie należy dokręcić górne elementy do bocznych szyn, a prowadnicę podwiesić do stropu.

Na tym etapie można przeprowadzić montaż samych segmentów, zaczynając od podłogi. Ułatwieniem są fabrycznie umocowane otwory przeznaczone na blachowkręty. W kolejnym etapie należy osadzić rolki do zawiasów zewnętrznych, a także zamontować otwory do ryglowania bramy.

Aby brama działała sprawnie, należy także wyregulować naciąg sprężyn. Ważny jest również montaż stalowej linki do dolnego segmentu tak, aby została przełożona przez rolkę w sprężynie, a później zamocowana do górnej ościeżnicy. Tak kończy się ostatni etap, po którym należy przetestować działanie bramy i ocenić, czy nie trzeba wprowadzić żadnych poprawek, usprawniających jej działanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *